У Запоріжжі затримали здирника-рецидивіста

zapysaty6 вересня колишній працівник обленерго був затриманий на хабарі у чверть мільйона гривень, проте вніс 400 тисяч гривень застави і повернувся до корупційного бізнесу.

20 вересня, його знов затримали на хабарі. На цей раз - 20 тисяч гривень.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Співробітники УЗЕ у Запорізькій області Нацполіції викрили групу хабарників, яка складалась з діючих та колишніх працівників обленерго. Вони вимагали від підприємців гроші за погодження технічних умов, проектної документації з подальшим укладанням договорів з підключення до мережі електропостачання будівель, які використовуються у комерційних цілях суб’єктами господарювання.

6 вересня 2016 року під час одержання 250 тисяч гривень неправомірної вигоди двох здирників було затримано. Діючому співробітнику суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, а колишньому - у вигляді арешту з можливістю внесення застави.

Здирник, заплативши 400 тисяч гривень, повернувся до прибуткового бізнесу - стягнення хабарів.

Цього разу, він вимагав від підприємця 20 тисяч гривень за прискорену процедуру підключення його кіоску до електромережі та подальше оформлення відповідної документації. Також хабарник казав, що тільки після сплати грошей підприємець отримає документи.

20 вересня, оперативники УЗЕ спільно зі слідчими обласної поліції та прокуратури затримали екс-енергетика у лікарні. У зв'язку із хворобою свого «клієнта», він сам приїхав до нього по хабар.

pm502image001

pm14image003

«Треба зазначити, що затриманий вже є підозрюваним у кримінальному провадженні, відкритому за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди. Будемо сподіватися, що цього разу суд обере правопорушнику більш суворішу міру запобіжного заходу», - зазначили у Нацполіції.

Як повідомляв «Ні корупції!», у 2014 році за хабар запорізький енергетик отримав два роки позбавлення волі із позбавленням права обіймати певні посади строком на два роки.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовець одержав від приватного підприємця неправомірну вигоду у розмірі 15000 гривень.

Гроші були сплачені за те, що працівник енергокомпанії «закриє очі» на порушення споживання електроенергії та не буде складати акт про порушення.