Суд заарештував апартаменти спільника Януковича по «гонорарній справі»

dПечерський райсуд Києва наклав арешт на семикімнатну квартиру екс-директора ТОВ «Друкарня «Новий Світ» Геннадія Устіменка в рамках справи про оплату понад 26 млн грн хабара екс-президенту Віктору Януковичу.

Про це свідчить ухвала від 12 вересня, повідомляють «Наші гроші».

Арешт накладено на квартиру площею 255,5 кв м, що знаходиться в окупованому Донецьку на проспекті Ватутіна, 3-б.

Устіменко є підозрюваним у даванні хабара екс-президенту Віктору Януковичу, який теж проходить по цьому провадженню – як отримувач хабара.

Наприкінці 2011 – на початку 2012 рр ТОВ «Друкарня «Новий Світ» перерахувало на банківські рахунки Януковича 26,56 млн грн у якості авторської винагороди за книгу екс-президента.

При цьому у період 2011-2014 рр в Україні жодної книги за авторством Януковича видано і реалізовано не було, вказує слідство.

Основна сума коштів, які у підсумку стали гонораром Януковича, до «Друкарні «Новий світ» надійшла через ланцюг іноземних компаній (Novatrade Worldwide LLP, Vega Holdings Limited, Swiss Trading Corporation AG) від донецького ТОВ «ТД «Вєлєс». Останнє нібито купило закордоном вироби з металу на $3,7 млн, хоча насправді нічого не поставлялося. У 2012 року ТОВ «ТД «Вєлєс» ліквідувалося.

Також встановлено, що 1 серпня 2011 року, тобто через 12 днів після укладення контракту з Януковичем, ТОВ «Друкарня «Новий Світ» у Відні уклало контракт з Milton Consultants Ltd, яке зобов’язалося купити 1 млн примірників книги Януковича на 8 млн євро. Відомо, що 12 вересня 2011 року Milton Consultants Ltd перерахувало «Друкарні «Новий Світ» 360 тис євро (1,27 млн грн) за 44680 примірників твору, які фірма перерахувала Януковичу.

Як повідомляв «Ні корупції!», свого часу президент книговидавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, коментуючи інформацію про авторську винагороду президента Віктора Януковича за його написані і майбутні книжки, заявив, що ніколи не чув про виплачені гонорари за книги, які ще не були написані й навіть не розроблені в сюжеті.

«Я особисто не знайомий з такими фактами, хоча чув, що європейські, американські видавництва, які знають уже манеру написання популярного письменника, сприйняття його текстів аудиторією, які попередньо ознайомились із сюжетом, можуть відповідно до угоди надати аванс», – сказав Афонін.

За його словами, це може бути лише авансування частини суми, а повний розрахунок відбувається після того, коли авторський текст вже потрапив у видавництво для публікації.

«А так, щоб наперед заплатили за книги, які навіть ще не пророблені у сюжетному варіанті, немає нічого, окрім назви, я про це ніколи не чув», – запевнив експерт.

Водночас, експерт не знає жодного видавництва, яке спроможне виплатити такі гонорари, як у Януковича (15,5 млн. грн. у 2012 році, 16,4 млн. грн. – у 2011 році).