ФОТО
| |

МЗС не звільнило дипломата, яка «засвітилась» у контрабандних схемах

Оксана Ліщишин з чоловіком

Оксана Ліщишин з чоловіком

МЗС України не звільнило першого секретаря посольства України в Словаччині Оксану Ліщишин, чоловік якої намагався контрабандою провезти 60 тисяч пачок цигарок, видаючи їх за дипломатичний вантаж.

Про це йдеться у статті «Контрабанда в законі: як скандальний дипломат лишилася на дипслужбі» на сайті «Європейської правди».

За даними джерел ЄП, Оксана Ліщишин зараз не має посади в МЗС, але, як зазначено в офіційному коментарі, вона не звільнена з дипслужби.

«Наразі, до завершення розслідування і відповідних висновків, ми не маємо правових підстав для звільнення пані Ліщишин», – йдеться у відповіді МЗС.

Це означає, що згодом (якщо її вина у підробленні документів не буде доведена) вона має право знову претендувати на роботу у дипмісії за кордоном.

Скандальний дипломат не пошкодувала коштів на юристів, щоб зупинити процес. Заступник глави МЗС, керівник апарату міністерства Вадим Пристайко визнав: Ліщишин та її адвокати справді погрожували МЗС судом.

«Закиди про можливість судового позову з боку Оксани Ліщишин та її представників лунали, хоча досі на адресу міністерства не надходило ані судової ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі, ані повістки з визначеною датою проведення судового засідання, як це передбачено в таких випадках. Особисто я вважаю такий розвиток подій проявом цинізму та спробою шантажу, однак кожен громадянин має на такий крок закріплене законом право», – йдеться у відповіді Пристайка на запитання ЄП.

Нагадаємо, нині чинний закон «Про дипломатичну службу» не дає права звільняти дипломата через «погану репутацію». Особливо – через репутацію чоловіка. Через це можна як максимум відкликати з відрядження, що і було зроблено.

МЗС має намір подати в Раду новий закон про дипслужбу.

Як повідомляв «Ні корупції!», на початку червня Президент звільнив посла України в Словаччині Олега Гаваші, підлеглі якого причетні до контрабанди.

23 травня управління ДФС у Закарпатській області повідомило, що громадянин України в автомобілі з дипломатичними номерами намагався вивезти до ЄС майже 60 тисяч пачок цигарок під виглядом «дипломатичного вантажу». Чоловік, який намагався провезти контрабанду – Сергій Ліщишин, виявився чоловіком першого секретаря посольства України в Словаччині Оксани Ліщишин.

24 травня Міністерство закордонних справ ухвалило рішення відкликати до України із закордонного відрядження першого секретаря посольства України в Словаччині Оксану Ліщишин, яка стала фігурантом скандалу з контрабандою цигарок.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії