МЗС не звільнило дипломата, яка «засвітилась» у контрабандних схемах

Оксана Ліщишин з чоловіком

Оксана Ліщишин з чоловіком

МЗС України не звільнило першого секретаря посольства України в Словаччині Оксану Ліщишин, чоловік якої намагався контрабандою провезти 60 тисяч пачок цигарок, видаючи їх за дипломатичний вантаж.

Про це йдеться у статті «Контрабанда в законі: як скандальний дипломат лишилася на дипслужбі» на сайті «Європейської правди».

За даними джерел ЄП, Оксана Ліщишин зараз не має посади в МЗС, але, як зазначено в офіційному коментарі, вона не звільнена з дипслужби.

«Наразі, до завершення розслідування і відповідних висновків, ми не маємо правових підстав для звільнення пані Ліщишин», - йдеться у відповіді МЗС.

Це означає, що згодом (якщо її вина у підробленні документів не буде доведена) вона має право знову претендувати на роботу у дипмісії за кордоном.

Скандальний дипломат не пошкодувала коштів на юристів, щоб зупинити процес. Заступник глави МЗС, керівник апарату міністерства Вадим Пристайко визнав: Ліщишин та її адвокати справді погрожували МЗС судом.

«Закиди про можливість судового позову з боку Оксани Ліщишин та її представників лунали, хоча досі на адресу міністерства не надходило ані судової ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі, ані повістки з визначеною датою проведення судового засідання, як це передбачено в таких випадках. Особисто я вважаю такий розвиток подій проявом цинізму та спробою шантажу, однак кожен громадянин має на такий крок закріплене законом право», - йдеться у відповіді Пристайка на запитання ЄП.

Нагадаємо, нині чинний закон «Про дипломатичну службу» не дає права звільняти дипломата через «погану репутацію». Особливо – через репутацію чоловіка. Через це можна як максимум відкликати з відрядження, що і було зроблено.

МЗС має намір подати в Раду новий закон про дипслужбу.

Як повідомляв «Ні корупції!», на початку червня Президент звільнив посла України в Словаччині Олега Гаваші, підлеглі якого причетні до контрабанди.

23 травня управління ДФС у Закарпатській області повідомило, що громадянин України в автомобілі з дипломатичними номерами намагався вивезти до ЄС майже 60 тисяч пачок цигарок під виглядом «дипломатичного вантажу». Чоловік, який намагався провезти контрабанду – Сергій Ліщишин, виявився чоловіком першого секретаря посольства України в Словаччині Оксани Ліщишин.

24 травня Міністерство закордонних справ ухвалило рішення відкликати до України із закордонного відрядження першого секретаря посольства України в Словаччині Оксану Ліщишин, яка стала фігурантом скандалу з контрабандою цигарок.