Київоблрада визначилась із кандидатом на посаду голови КОДА

Костянтин Бондарєв

Костянтин Бондарєв

Більшістю голосів депутати Київської обласної ради (КОР) підтримали кандидатуру фракції «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Костянтина Бондарєва для участі у конкурсі на зайняття вакантної посади голови Київської обласної державної адміністрації.

Про це йдеться на сайті Київської обласної ради.

За інформацією прес-служби КОР, перед голосуванням представники кожної фракції в обласній раді мали змогу висунути свого кандидата чи висловити свою думку щодо представлених кандидатур. Під час обговорення сім фракцій – «Свобода», «Об’єднання «Самопоміч», «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Наш край» та «Опозиційний блок» – підтримали кандидатуру Костянтина Бондарєва.

«Ми стоїмо на порозі бюджетоформуючого процесу. І не можемо дозволити, щоб за результатами конкурсу в жовтні до свого кабінету зайшла людина, яка два-три місяці буде знайомитися із кількістю районів та міст обласного значення. Тому очолити КОДА має виключно людина з цього середовища, яка працює і чітко розуміє проблематику регіону. Мені дуже приємно, що обласна рада знайшла таку консолідуючу фігуру. Ми готові спільно працювати з виконавчою гілкою влади», - зазначила голова обласної ради Ганна Старикова.

«Побачимо, чи конкурсна комісія прислухається до думки обраних громадою Київщини депутатів, чи знову пришле «князька на тиждень». Місцеві керівники повинні обиратися і бути підзвітними та підконтрольними аж до відкликання – місцевій громаді, а не призначатися невідомо за які заслуги на пару місяців», - сказав депутат обласної ради Ігор Сабій.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», а саме п.31 ч.1 ст. 43,  до повноважень районних і обласних рад відноситься внесення до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо голови відповідної місцевої державної адміністрації. Відтак, скориставшись своїм правом, Київська обласна рада рекомендуватиме на посаду голови КОДА Костянтина Бондарєва.

Нагадаємо, що Президент Петро Порошенко оголосив конкурс на посаду голови Київської обласної державної адміністрації. Про це йдеться в розпорядженні Глави держави №251 від 16 вересня 2016 року.

Згідно з розпорядженням, необхідні документи для участі в конкурсі необхідно подати до 18:00 3 жовтня.  Сам конкурс пройде о 10:00 10 жовтня за адресою: Київ, вулиця Прорізна, 15.

Як повідомляв «Ні корупції!», на сайті «Посіпаки» зазначається, що нинішня голова Київської обласної ради Ганна Старикова була помічником у народного депутата 6 і 7 скликань Бондарєва Костянтина Анатолійовича.

За інформацією видання «Киеввласть», Старикову і Бондарєва поєднували не лише робочі стосунки, але й спільний бізнес.

На початку червня цього року під будівлею, в якій розташована Київська обласна рада, відбувся пікет з вимогою відставки голови КОР Ганни Старикової. Учасники пікету скандували «Бондарєв і Старикова – земельна мафія».

Також, як повідомляв «Ні корупції!», 9 вересня заступника губернатора Київської ОДА Ігоря Любка затримали під час отримання 200 тис. гривень від своєї підлеглої за безперешкодне переведення в інший державний орган. За версією слідства, Любко разом із Мельничуком місяць тому отримали інформацію, що керівник обласного департаменту АПК виплатила 15 млн грн фермерам як компенсацію за бюджетною програмою та зажадали відкат.

9 вересня Президент звільнив Максима Мельничука з посади голови Київської обласної адміністрації.

Читайте також «Земля по 150 гривень і квартира по 2 500 гривень за 1 кв м: вигідні покупки голови облради»

«Казус Мельничука, або «Ні корупції!» попереджав»