ФОТО
| |

Землю вартістю 50 мільйонів забрали у приватника на користь держави

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПрокуратура Київської області відстояла свою позицію в суді щодо повернення в державну власність земель водного фонду вартістю майже 50 млн гривень в районі Канівського водосховища.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Апеляційним судом області задоволено позов прокуратури Обухівського району про витребування на користь держави 28 га земель водного фонду в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району.

Установлено, що на підставі розпорядження голови Обухівської районної державної адміністрації передано у власність 14-ти громадянам земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області площею 2 га кожна, загальною площею 28 га.

У подальшому зазначені землі упродовж 2009 року були відчужені за договорами купівлі-продажу на користь однієї фізичної особи.

Втім, територія, за рахунок якої були передані у власність вищевказані землі, є 100-метровою прибережною захисною смугою Канівського водосховища, а тому ці землі заборонено передавати у приватну власність.

«Зважаючи на виявлені порушення, ще діюча прокуратура Обухівського району звернулась до Обухівського районного суду з вимогами визнати недійсним розпорядження райдержадміністрації та витребувати з незаконного користування у державну власність 28 га земель. Суд апеляційної інстанції погодився з обґрунтованістю позовних вимог прокурора. Ринкова оцінка зазначених вище земель становить майже 50 мільйонів гривень», – зазначили в прокуратурі.

Як повідомляв «Ні корупції!», у серпні прокуратура Київщини заявила про намір повернути державі ще майже 12 га земель півострова Канівського водосховища.

У 2004 році Бориспільська районна державна адміністрація передала у приватну власність 99 громадянам земельні ділянки водного фонду загальною площею 11,88 га для ведення особистого селянського господарства на території Вишеньківської сільської ради Бориспільського району Київської області.

У подальшому через низку цивільно-правових угод 57 із вказаних земельних ділянок опинилися у власності трьох фізичних осіб.

За інформацією «ТСН», Канівське водосховище інтенсивно забудовують приватні особи. Не лише береги водосховища – навіть водне плесо опинилось у власності багатіїв, хоча цю землю можна лише брати в оренду для сінокосу.

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії