Землю вартістю 50 мільйонів забрали у приватника на користь держави

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПрокуратура Київської області відстояла свою позицію в суді щодо повернення в державну власність земель водного фонду вартістю майже 50 млн гривень в районі Канівського водосховища.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Апеляційним судом області задоволено позов прокуратури Обухівського району про витребування на користь держави 28 га земель водного фонду в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району.

Установлено, що на підставі розпорядження голови Обухівської районної державної адміністрації передано у власність 14-ти громадянам земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області площею 2 га кожна, загальною площею 28 га.

У подальшому зазначені землі упродовж 2009 року були відчужені за договорами купівлі-продажу на користь однієї фізичної особи.

Втім, територія, за рахунок якої були передані у власність вищевказані землі, є 100-метровою прибережною захисною смугою Канівського водосховища, а тому ці землі заборонено передавати у приватну власність.

«Зважаючи на виявлені порушення, ще діюча прокуратура Обухівського району звернулась до Обухівського районного суду з вимогами визнати недійсним розпорядження райдержадміністрації та витребувати з незаконного користування у державну власність 28 га земель. Суд апеляційної інстанції погодився з обґрунтованістю позовних вимог прокурора. Ринкова оцінка зазначених вище земель становить майже 50 мільйонів гривень», - зазначили в прокуратурі.

Як повідомляв «Ні корупції!», у серпні прокуратура Київщини заявила про намір повернути державі ще майже 12 га земель півострова Канівського водосховища.

У 2004 році Бориспільська районна державна адміністрація передала у приватну власність 99 громадянам земельні ділянки водного фонду загальною площею 11,88 га для ведення особистого селянського господарства на території Вишеньківської сільської ради Бориспільського району Київської області.

У подальшому через низку цивільно-правових угод 57 із вказаних земельних ділянок опинилися у власності трьох фізичних осіб.

За інформацією «ТСН», Канівське водосховище інтенсивно забудовують приватні особи. Не лише береги водосховища – навіть водне плесо опинилось у власності багатіїв, хоча цю землю можна лише брати в оренду для сінокосу.