За 7 місяців Україна конфіскувала у корупціонерів лише 78 тисяч із запланованих 7,8 мільярдів

1300784746_49За сім місяців цього року на користь держави надійшло 78 тис грн конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна корупціонерів.

Про це свідчать дані Звіту про виконання держбюджету за січень-липень 2016 року, повідомляють «Наші гроші».

Так, станом на 1 серпня по коду класифікації 50080100 «Конфісковані кошти та кошти, отримані від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення» до спецфонду держбюджету було зараховано 78 382,69 грн.

При цьому у 2016 році по плану має надійти 7,75 млрд грн коштів, конфіскованих у корупціонерів.

А згідно з проектом закону про держбюджет на 2017 рік очікується надходження від конфіскації таких коштів у розмірі 10,5 млрд грн.

yu

Наприкінці 2015 року Генеральна прокуратура повідомила, що торік кошти при виконанні рішень судів про конфіскацію майна та спеціальну конфіскацію фактично зараховувались за сімома різними кодами бюджетної класифікації.

Це було пов’язано з тим, що назву коду 50080100 було сформульовано як «конфісковані кошти та кошти від реалізації конфіскованого майна, які були привласнені корупційними методами». А в чинному законодавстві України відсутній термін «привласнення корупційними методами», тому були неоднозначні його тлумачення і зарахування коштів на різні коди.

Втім, як запевнила ГПУ, у держбюджеті-2016 це було виправлено і в цьому році всі конфісковані корупційні кошти вже надходять на один код (50080100).

За даними ГПУ, за січень-листопад 2015 року конфіскація і спецконфіскція була застосована до 77 осіб, що вчинили корупційне правопорушення і рішення щодо яких набули сили.

Станом на кінець року було виконано 20 вироків з 77-ми і до бюджету було перераховано 255 тис грн. При цьому згідно до Звіту про виконання держбюджету за 2015 рік по коду 50080100 надійшло 100 тис грн, при плані – 1,5 млрд грн.

Як повідомляв «Ні корупції!», у листопаді минулого року Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому закони «Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні» (№2541а) а також зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків (№2540а).

Тоді у міністерстві юстиції попередили, що ухвалена редакція закону порушує вимоги ЄС.

«Якщо ми ухвалимо законопроект в редакції комітету, нам доведеться переголосовувати цей закон, оскільки Євросоюз не зарахує такий документ», – казав тоді глава Мінюсту Павло Петренко і додавав: «Ті поправки, які затвердив комітет і ті, які норми ми хочемо прибрати з тексту, спотворили суть законопроекту».

Наприкінці серпня цього року міністр юстиції Павло Петренко заявив, що законопроект про цивільну спецконфіскацію майна, який пройшов експертизу Європейської комісії, буде презентований на початку вересня.

14 вересня Кабінет міністрів затвердив і направив до Верховної Ради законопроект про спецконфіскацію, що дозволяє в досудовому порядку заарештовувати кошти та інші активи, отримані злочинним шляхом.

У 2014 році уряд заарештував 1,5 млрд дол, що пов'язані з корупцією режиму екс-президента України Віктора Януковича. За словами міністра юстиції, незважаючи на заклики уряду, парламент не міг ухвалити рішення про спецконфіскацію цих коштів на користь держбюджету.