У Херсоні на скандальне «будівництво століття» знову виділили бюджетні кошти

mostoperehod-foto-2Губернатор Херсонщини Андрій Гордєєв затвердив перелік об'єктів, що фінансуються у 2016 році з обласного бюджету за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Про це сказано в розпорядженні, опублікованому на сайті ХОДА.

На ці гроші профінансують два об'єкти - мостоперехід «Таврійський-ХБК» і капітальний ремонт водопроводу і каналізації по вул. Паровозній.

Всього на ці потреби з держбюджету виділять 15 млн. грн., а ще 450 тисяч – з обласного бюджету.

mostoperehod-1

Мостоперехід, що мав би з'єднати два райони "Таврійський" та "ХБК", – скандальне «будівництво століття» у Херсоні. Ще у 2013 році між Херсонською міськрадою і підприємством «Херсонский облавтодор» був підписаний договір на виконання робіт з його зведення. До кінця 2014 року роботи, за умовами тієї угоди, мали закінчити.

«Облавтодору» перерахували аванс  - більше 55 млн. грн. Але робіт виконали тільки на 13,6 млн. грн., що спричинило  ряд судових позовів. Їх результатом стало те, що підрядника зобов'язали повернути гроші.

До вересня цього року підрядник цього так і не зробив.

У свою чергу, Петро Порошенко доручав Генеральному прокурору України ще Вікторові Шокіну і Міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову розібратися в питанні будівництва шляхопроводу в Херсоні і знайти винних.

Ще влітку минулого року рішенням Херсонського господарського суду місто зобов'язало ДП «Херсоноблавтодор» повернути на баланс управління капітального будівництва Херсона 64 млн. грн.

Така ціна за невиконання робіт з будівництва мостопереходу "ХБК - Таврійський" і ті розтрати, яких зазнав міський бюджет, взявши кредит у державному банку. Як пише «Центр журналистских расследований», це близько 12 тисяч гривень на добу (поки мостоперехід простоює).

Виходить, щорічно з міської скарбниці виділяють 2 млн. грн. на погашення тіла кредиту, а 10 мільйонів - на його відсотки.

mostoperehod-2

Як повідомляв «Ні корупції!», посадовці Хмельницької ОДА розікрали понад мільйон гривень на будівництві водогону.