У Черкасах знову ділитимуть понад 40 млн. грн. дорожних грошей

Фото бульвару Шевченка у Черкасах з сервісу Google

У Черкасах вдруге оголосили відкриті торги на реконструкцію частини бульвару Шевченка з очікуваною вартістю робіт у 41 306 250 грн.

Кінцевий термін подання тендерних пропозицій - 28.09.2016,  16:00.

 Результати перших торгів, про які розповідав «Ні корупції!», скасували за непотрібністю 9 вересня цього року. Причиною цьому «згідно ч.1 ст.31 Закону України "Про публічні закупівлі" … – відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг

Повідомлення про відміну торгів – відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг

Повідомлення про відміну торгів

Напередодні виконавців реконструкції дороги визначили через систему електронних закупівель “Прозоро”. Ремонт головної вулиці розбили на два лоти. Участь у них взяли ПП “Дорстрой”, ТОВ “Главшляхбуд”, ПП «ПВКП «Укрєвробуд 2013». Тоді виграло останнє ПП з найменшою ціновою пропозицією.

Як пише Тexty.org.ua, ПП ПВКП "УКРЄВРОБУД 2013" на ринку порівняно недавно. За даними видання, з кінця 2014 року і до тепер УКРЄВРОБУД заробив 151,2 млн.грн. на 28 угодах. Зауважимо, що оприлюднені дані - з  офіційного сайту tender.me.gov.ua та системи Prozorro.

cherk-shevch-bulw-prozoro

П’ять зі згаданих вище угод укладені у вересні цього року у Черкаській області у Смілянському районі на 3,75 млн. грн.

«Дехто із наших дорожників сумнівається, що ремонтні роботи будуть виконані якісно. Адже з тих підрядників, які вже працювали в Смілі, ніхто не змагався з паном Фтояном у системі ProZorro. Їм просто невигідно знижувати вартість ремонту на значну суму, бо треба і якісно відремонтувати, і щось собі заробити. До того ж, уже дивною виглядає процедура торгів, коли із двох тих же самих претендентів виграє один із підозріло маленькою знижкою», - сумнівається у прозорості процедур місцеве видання Smila-ua.

До цього часу підприємство заробляло на Рівненщині, Дніпропетровщині та Харківщині.

remont-dorogy-nikopol-cherk

«Підприємство почало отримувати підряди на ремонт доріг тільки з жовтня 2014 року і вже встигло почати відновлення вулиці Шевченка у м.Нікополь у грудні 2014 року (хоча взимку небажано ремонтувати дороги). Підприємство обіцяє місту гарантію якості роботи на 7 років», - повідомляло видання Рolitanalityk.

Є також інформація, що ПП вже отримало у Черкасах понад 10 замовлень на капітальний ремонт вулиць у 2016 році. За даними видання «Інфоміст», підрядник мав відремонтувати вулиці Онопрієнка, Чайковського та Дахнівську Січ, а також вулицю і провулок Пушкіна. Документи на ці роботи виготовляли вже після початку робіт.

remont-dorogy-cherk

ПП «ПВКП «Укрєвробуд 2013» зареєстроване у 2014 році в м.Орджонікідзе Дніпропетровської області на Артуріка Фтояна, який у період з 2006 по 2012 рік був головою будівельної компанії "Арва". Ця фірма вже раніше безуспішно вела ремонтні роботи в Івано-Франківську, де відремонтована дорога не протрималась і півроку. До того ж, реєстрація цієї БК оскаржувалась прокуратурою у 2007 році, а проти самого власника підприємства було порушено кримінальну справу за використання підробного паспорта.

У вересні 2014 року пан Фтоян, перебуваючи на посаді директора ПП ПВКП «Укрєвробуд 2013», будучи його засновником (власником), на якого покладені адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції, для  «підготовки документів конкурсних пропозицій від 08.09.2014 року по предмету закупівлі «капітальний ремонт асфальтобетонного покриття ділянок автодороги по вул. Шевченка в м. Нікополі, Дніпропетровської області - згідно з кошторисом» та з метою участі у зазначеній процедурі закупівлі, в денний час, перебуваючи у своєму службовому кабінеті, по вул. Тельмана, 14 в м. Ороджонікідзе шляхом використання комп’ютерної техніки склав завідомо неправдивий документ - довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази у ПП ПВКП «Укрєвробуд 2013», відповідно до якої, підприємство мало ряд власної та орендованої великовантажної техніки, наявність якої була обов’язковою умовою для участі в закупівлі та виконанні обсягу зазначеного ремонту асфальтобетонного покриття проїзної частини. Що насправді не відповідало дійсності, оскільки жодною з зазначених одиниць техніки підприємство не володіло на будь-якій підставі».

До всього, він власноруч підробив довідку про наявність у працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, що також не відповідало дійсності.

Дії шахрая кваліфікували за ч.1 ст.366 КК України (складання і видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів). Санкція цієї статті передбачає штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

uxwala-sudu-sprava-18227915-k

Попри це, Артурік Фтоян уникнув суворого покарання. Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області ухвалив: «Звільнити … від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України. Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015040340004319 від 22.10.2014 року за фактом складання та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів - закрити, передавши його на поруки трудовому колективу ПП ПВКП «Укрєвробуд 2013», за умови, що він протягом року з дня його передачі на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку».

За інформацією видання «Наші Гроші», із травня 2015 року директором "Укрєвробуд 2013" є Андрій Давиденко.