ФОТО
| |

Суддів із невідповідним доходам майном почнуть звільняти з 30 вересня

531e4477-0489-4b03-b1ed-c186501beae4_w610_r0_s

За словами експерта Центру політико-правових реформ, який входить до Ради з питань судової реформи, Романа Куйбіди, якщо у Національного антикорупційного бюро в процесі переатестації суддів є запитання щодо їхнього майна, то воно передає їх у комісію, яка враховує цю інформацію під час співбесіди.

Якщо ж суддя не може під час співбесіди пояснити походження своїх активів, то його відправляють до школи суддів, а після навчання – ще раз будуть оцінювати, зазначає експерт.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Але із 30 вересня після внесення змін до Конституції (набрання чинності – ред.) тут відбудуться зміни, і таких суддів, які не зможуть показати легітимні джерела походження свого майна, такі судді повинні бути звільнені. За цими змінами, обов’язок доказування перекладається на суддю у питанні легальності походження майна», – говорить Куйбіда.

Між тим, це не стосується настання кримінальної відповідальності за незаконне збагачення – там і далі діятиме презумпція невинуватості, зауважує він.

«Якщо НАБУ буде мати достатньо доказів щодо корупції, то тоді такий колишній суддя зможе бути притягнутим до відповідальності, – каже експерт. – Але насправді ці справи – дуже складні у доказуванні».

У таких випадках, за його словами, однієї невідповідності офіційних доходів придбаному майну буде недостатньо, потрібно буде довести у суді, що це дійсно був, наприклад, хабар або інший злочин.

Як повідомляв «Ні корупції!», Рада з питань судової реформи на своєму черговому засіданні схвалила проект Закону України «Про Вищу раду правосуддя». Завданням цього закону є імплементація змін до Конституції щодо правосуддя, які набирають чинності 30 вересня 2016 року.

Змінами до Конституції передбачено створення нового органу – Вищої ради правосуддя, яка є колегіальним, незалежним, конституційним органом суддівського врядування, що на постійній основі діє у системі правосуддя України для забезпечення формування та діяльності доброчесного, високопрофесійного, незалежного суддівського корпусу, додержання закону та етики в діяльності суддів і прокурорів.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії