Послуги британського адвоката у суді ЄС Янукович міг оплачувати із заморожених рахунків

33412Колишній президент-втікач Віктор Янукович, позиваючись до суду ЄС щодо скасування санкцій проти нього, міг використовувати кошти із заморожених рахунків на оплату британського адвоката.

Про це йдеться в сюжеті DW.

15 вересня інтереси політиків-втікачів, які переховуються в Росії - Віктора Януковича і його сина Олександра - , представляв один із провідних британських адвокатів Томас Бізлі.

Послуги адвоката коштують тисячі фунтів на годину.

«Для оплати їх (послуг адвоката – авт.) Янукович має право використовувати кошти із заморожених рахунків», - повідомляє DW.

Затягування з вироками в українських судах фактично означає відсутність доказової бази для Євросоюзу, вважає виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин. Цим користуються відомі адвокати Януковича та його оточення.

«Однак окрім морального задоволення юридична перемога у справі щодо санкцій 2014 року позивачам, по суті, нічого не дасть. Адже сьогодні вже діє список санкцій, затверджений у 2016 році. Проти нього фігуранти списку також подали позов. А це означає, що юридична тяганина може тривати ще довго», - підсумовує видання.

Нагадаємо, 15 вересня Європейський суд оголосив рішення у справі Т-346/14 за позовом Януковича до Ради ЄС про виключення колишнього президента із санкційних списків ЄС.

«Формально рішення Суду частково прийнято на користь позивача. Реально ж Янукович програв з усіх суттєвих питань», - йдеться у статті «Янукович проти України: хто виграв та хто програв у суді ЄС», що розміщена на "Європейській правді".

Янукович оскаржував перші два санкційні рішення: про запровадження обмежень у 2014 році та про їхнє продовження до березня 2016 року. Тобто нині діючі санкції в рамках даної справи не розглядалися, це предмет іншого позову Януковича.

Суд постановив, що надана Генпрокуратурою України додаткова інформація, а саме посилання на три кримінальні справи щодо розкрадання Януковичем державного майна, які розслідуються в Україні, разом з іншими відомими факторами, в тому числі місцем позивача у колишньому керівництві держави, є достатньою для ухвалення Радою ЄС рішення про включення його до переглянутого санкційного списку 2015 року.

«Це також означає, що нова скарга Януковича №Т-244/16, в якій він оскаржує нині чинні санкції, запроваджені Радою ЄС на строк до березня 2017 року, має низькі шанси на успіх», - зазначається у статті.

Загалом, як повідомляє «Європейська правда», суд ЄС підтвердив, що наявні в Україні кримінальні справи проти екс-президента Віктора Януковича є достатніми для збереження щодо нього санкцій Євросоюзу.

Як повідомляв «Ні корупції!», у березні цього року Рада ЄС затвердила законодавчий акт про продовження ще на 12 місяців санкцій проти ряду колишніх українських чиновників, підозрюваних у розкраданні державних коштів.

До санкційного списку входять, зокрема, екс-президент України Віктор Янукович і його старший син Олександр Янукович. Різні обмеження збережуться проти екс-генпрокурора Віктора Пшонки, колишнього заступника глави АП Андрія Портнова, екс-глави АП Андрія Клюєва, колишнього глави МВС Віталія Захарченко, екс-голови СБУ Олександра Якименка, олігарха Сергія Курченка, екс-міністра освіти Дмитра Табачника та інших чільних урядовців часів президентства Януковича.