На Черкащині готували до незаконного експорту деревину на майже 300 тис. грн.

wood-derevo-lis-cherk

Порушників упіймали «на гарячому», вивезення незаконно зрубаного лісу вдалося попередити під час митного оформлення, зазначає заступник начальника Черкаської митниці ДФС Дмитро Шульга. До операції «Рубіж – 2016» були задіяні працівники Черкаської митниці ДФС спільно з Департаментом захисту економіки, Національної поліції України, податкової міліції і відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС та УСБУ в Черкаській області.

Як повідомив Дмитро Шульга, 13 вересня до митного поста «Умань» Черкаської митниці ДФС було подано митну декларацію, за якою задекларовано в митний режим експорту товар «пиломатеріали дубові необрізні» вагою нетто 23 700 кг (28,2 м. куб.) та вартістю 10434 дол. США (278 тис.грн.). За декларацією, вказані пиломатеріали поставлялися на адресу компанії В’єтнаму.

Як підставу для проведення митного оформлення експорту вищевказаного товару та отримання дозволу на вивезення пиломатеріалів за межі митної території України експортер надав Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій.

Встановлено, що наданий експортером Сертифікат отриманий незаконним шляхом на підставі підробної товаротранспортної накладної на лісосировину.
Дії експортера Черкаською митницею ДФС кваліфіковано за ч.1 ст.483 Митного кодексу України як порушення митних правил, а товар вилучено.

Санкція ч.1 ст.483 МК передбачає штраф у розмірі 100 відсотків вартості об’єкту правопорушення та їх конфіскацію. Митниця здійснюєадміністративне провадження, а правоохоронні органи вирішують питання щодо внесення відомостей про злочин до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.

Згідно з офіційними даними, з початку цього року в області виявлено шість випадків незаконного експорту лісоматеріалів. Винних осіб притягнуто до відповідальності. Суди прийняли рішення про стягнення до Державного бюджету України коштів на суму більше 500 тис.грн.

Старі схеми, як бачимо, працюють і досі. Як повідомляв "Ні корупції!", протягом 2014-2015 рр, кілька підприємств експортували з території Черкащини 140 тонн лісоматеріалу. При цьому спритники використовували фіктивні документи. Деревина сумнівного походження потрапила до Туреччини та країн Євросоюзу. За даними Черкаської митниці, такі ж схеми незаконного експорту дерева виявили рік тому і в інших областях України.