Мосьє, же не манж па… Гебен зі мір біте…

kulchynskyj-mer-truskavtsya

Андрій Кульчинський. Фото: Галицька зоря

Трускавецький мер та його свита отримали матеріальну допомогу на більшу суму, аніж виділили з бюджету на доплати освітянам.  Відразу ж після вступу на посаду міський голова Трускавця пан Кульчинський на пленарному засіданні, про проведення якого громаді не повідомили, першочергово вирішив підвищити зарплатню самому собі і всім заступникам.

Серед перших голосувань - не окремим проектом рішення, як того вимагає закон, а захованим рядочком до проекту рішення про призначення заступників було «протягнуто» такі привілеї міським високопосадовцям:"Встановити міському голові, заступникам міського голови щорічно надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років; щомісячну премію в розмірі до 100% посадового окладу; матеріальну допомогу на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань в розмірах середньомісячної заробітної ".

zarplata

Відразу зазначимо, що не підтримуємо солодкі, проте небезпечні популістські заяви щодо так званого позірного аскетизму чиновників у частині отримання публічної винагороди за зроблену для громади роботу. Ми – за рівневі зарплати, справедливо сплачені за виконану складну і відповідальну роботу управлінців. Високі видатки з бюджету громади - це плата за ефективні рішення менеджерів міста, за віддачу громаді.

Як правило, лідери  солідаризуються з громадою, ощадливо ставляться до ресурсів, які делегувала їм громада, шукають рішення для створення передумов для росту доходів людей, розвитку конкурентного середовища, запускають економічні, енергоощадні, інвестиційні механізми тощо. Все, що дає можливість накопичувати та акумулювати ресурси і інвестувати першочергово не в себе, а в розвиток суспільства.

За офіційними даними міської ради, завдяки процесу децентралізації бюджет міста почав зростати, як на дріжджах. Тільки за 9 місяців його понадпланований приріст становить вагомих 23 мільйони гривень. Тому особливо дражливим і незрозумілим є питання виплат допомог та премій виключно високопосадовцям на фоні відсутності росту заробітних плат, наприклад, в освітянській галузі.

Тільки виплата разової матеріальної допомоги на оздоровлення та на покращення побутових умов чотирьом потребуючим покращення соціально- побутових питань - мерові Кульчинському та його оточенню - склала майже 70 тисяч гривень. Більше, аніж вся нещодавно прийнята загальна доплата з міського бюджету освітянській спільноті міста - 50 тис. грн. на цей навчальний рік!

Солідарність із громадою, за версією Кульчинського, - це виплата матеріальної допомоги з наших податків потребуючій Наталії Пономаренко, секретарю ради, власниці елітної нерухомості в селі Станиля. Тільки матеріальна допомога на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань для пані Наталі становила майже 18 тис. гривень (згідно  з платіжноїю відомістю за липень 2016 року). А в цілому у липні місяці пані Пономаренко отримала компенсацію у формі зарплатні за пророблену роботу для громади в розмірі понад 26 тис. гривень.

zarplata4

img_4713

Олексій Балицький, заступник міського голови, депутат обласної ради, також не відмовив собі у праві на матеріальну допомогу в сумі 17 156 грн.( згідно з платіжною відомістю за серпень 2016 року).

Андрій Кульчинський, міський голова, знаний освітянський меценат та волонтер, згідно з платіжною відомістю за серпень 2016 року, теж потребував матеріальної допомоги та покращення соціально побутових питань на суму майже 19 тис. гривень.

Олена Петранич, віднедавна висококласний фахівець органу місцевого самоврядування, мабуть, за виконання особливо важливої роботи у серпні отримала нарахованої зарплатні на суму 21, 5 тис. грн. разом з надбавками, премією, в тому числі матеріальної допомоги на 13 тис. гривень.

zarplata-2

img_4717

Варто нагадати чиновникам, що станом на 1.07. 2016 р. середня зарплата по місту, яким вони керують, становила лише 2820 гривень.

Висока платня посадовців міста має бути морально легітимною. Не приховаєш від громади інформацію про повну бездіяльність і рівень компетентності заступника Ткаченка, який, однак, не обділений доплатами за високі досягнення у праці.

За грудень 2015 року - травень 2016 року пан Ткаченко мав серію ділових відряджень на суму майже 10 тис. гривень. Копії бухгалтерських звітів використання коштів ми й досі не можемо отримати в повному обсязі. Потім, як відомо, пан Ткаченко зліг у лікарню, і це нам, платникам податків, теж обійшлось у чималу суму.

Серед всіх цих суттєвих виплат в око впадає "ощадливість" чиновників Кульчинського, Балицького, Ткаченка, які не соромляться оформляти добові витрати навіть на 30 гривень (!) у відрядженнях по області…

30-hrn-t

kkkk-2

Бідося…
Давайте громадою скинемось цим потребуючим Кісам Воробьяниновим, аби вони не лізли в бюджет громади: «Мосьє, же не манж па... Гебен зі мір біте... «Подайте що-небудь депутатові Державної думи»...

Дарина КРАВЕЦЬ, для "Ні корупції!"