На сходах Одеської міськради знайшли 40 мільйонів гривень

banknoty-2

40 мільйонів гривень знайшли на сходинках мерії депутати Одеської міської ради, які прийшли на роботу.

banknoty-1

Інсталяція з 800 пачок по 50 тисяч гривень  і розміром  в 10 квадратних метрів була зроблена громадською організацією «Антикорупційний офіс», щоб привернути увагу до однієї з корупційних схем, яка працює в міськраді.

baner

«Ці 40 мільйонів – втрати бюджету Одеси в 2016 році внаслідок надання обраним стоянкам міста пільг в оподаткуванні. Близько 190 стоянок без пояснень причини отримали пільги в 90 та 60%  у сплаті паркувального збору. Подібні рішення ухвалюються щорічно, щонайменше з 2011 року, і щорічно Одеса втрачає мільйонні суми, які можна було б направити на розвиток інфраструктури міста. Ми порахували, що саме могли б отримати одесити за ці гроші, і цей  перелік вражає» - каже  голова Антикорупціного офісу Олексій Чорний.

Підрахунки Антикорупціного офісу показують, що на ці гроші можна було оплатити:

40-000-000-zmenshene

Докладніше про проблему, і зокрема розрахунки, що лягли в основу акції, можна прочитати в статті «Як із бюджету Одеси вкрали 40 мільйонів гривень». 

Відео з акції можна переглянути за посиланням 

Олексій Чорний, для “Ні корупції!”

Для підготовки цієї новини використовувалися матеріали, зібрані в рамках проекту «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради», що реалізується організацією «Антикорупційний офіс» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».