Мер Самбора у міській раді зіткнувся з дерибаном

sІз міської ради міста Самбора на Львівщині звільняються працівники. Місцеві депутати незгідні з роботою нового мера – активіста і колишнього вчителя фізкультури, повідомляє «Gazeta.ua» і розповідає, як працюється команді майданівців серед старої системи.

За словами міського голови Юрія Гамара, на посаді мера Самбора у міській раді його здивував дерибан.

«Колишні керівники міста орендували техніку для комунальних робіт самі у себе. Усі вони - приватні підприємці. Зараз мушу закупити нові машини, щоб місто мало свої. Для вивозу сміття, прибирання вулиць, бульдозер на сміттєзвалище. Це була оренда техніки на десятки тисяч гривень.

Енергоощадне вікно у школі ставили за ціною 3000 гривень за метр квадратний площі. Це з монтажем. Хоча реальна ціна була – 500 гривень. І чи вони енергоощадні – це ще питання. Побудували два дорожні кільця-розв'язки ціною понад 200 тисяч гривень, коли долар був ще по 8. Це в разів чотири дорожче.

Підприємці платили за 10 квадратних метрів оренди усього 38 гривень у місяць. І це у центрі міста. Ця оренда не мала часових меж – з року в рік це питання не планували переглядати. Ми почали це змінювати. Підприємці, багато з яких є депутатами кількох каденцій, сказали мені: тільки через суд. Я не зважав, зараз оренда становить близько тисячі за 10 метрів. Тому проти мене почали фальсифікувати судові тяганини», - розповів мер і пояснив, чому суд не на його боці:

«До мого приходу в місті був симбіоз прокуратури, суду і міської ради. Міська рада виявляла житло, яке нікому не належало. І замість повертати у комунальну власність, оформляла на підставних осіб. Ніби знайшовся спадкоємець. Таке рішення виноситься судом. Суд мав з цього свою частку. Схема виявилася, коли ми звільнили двох людей з юридичного відділу. Саме тому суд упереджено ставився до мене».

Крім того міський голова Самбора розповів про позитиви за час своєї роботи.

«Створили комісію із працівників міської ради та фіскальної служби. Вона ходить по підприємствах, виявляє зарплати у конвертах. Щотижня - 5-6 офіційно непрацевлаштованих робітників. Уже побували у 160 підприємствах. Усе це – гроші у міський бюджет. Наше завдання – не порушити купу судових справ, а легалізувати бізнес. Розмовляємо, майже завжди є порозуміння.

Найбільше докучає містечкова політика. У міську раду увійшло 9 партій. Тут 34 депутати. Люди звикли працювати за підкилимними домовленостями. Ми задекларували, що так, як було, уже не буде. Вдумайтеся, за 24 років у міській раді був 1 аукціон. Все решту продавали кому хотіли. Готуємо документи, щоби уперше почати проводити у міській раді відкриті аукціони на продаж комунального майна і землі.

Попередні депутати створили фіктивний садівничий кооператив «Господарник». Там 4 гектари землі виділено на підставних осіб. Це 42 ділянки, вартістю близько 10 мільйонів гривень. Тодішній депутатський корпус перед виборами планував проголосувати і продати цей кооператив за копійки. Але ми вже тоді блокували засідання і не дали цього зробити.

Прийняли рішення, що добровольців у нашому місті визнаємо учасниками бойових дій. Ці землі будемо видавати їм та афганцям. Вони ще за 24 роки у нашій міській раді не отримували земель. Все, що хотіла припасти собі колишня влада, будемо роздавати тим людям.

На сайті міської ради вивісили списки боржників-підприємців, які не платять за оренду. Більшість із них – близькі родичі депутатів або самі депутати. 9 місяців вони ігнорували наші попередження», - розповів Юрій Гамар.