Інтерпол вже не шукає Богатирьову (ОНОВЛЕНО)

chesno4orgАдвокат Дмитро Бєляєв, який представляє інтереси колишнього віце-прем'єр-міністра, екс-міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової заявляє, що Інтерпол припинив розшукові заходи щодо Раїси Богатирьової.

Про це адвокат сказав в інтерв'ю «Українським Новинам», повідомляє інформаційне агенство.

За словами Бєляєва, Інтерпол в серпні 2015 року за його зверненням, як сторони захисту Богатирьової, прийняв рішення про призупинення публікації інформації про її розшук («публікація червоного повідомлення»). Така публікація була тимчасово заблокована до прийняття остаточного рішення по суті скарги.

«Листом від 12 серпня 2016 року комісія з контролю за файлами Інтерполу інформувала про прийняття остаточного рішення генерального секретаріату Інтерполу про відмову у проведенні розшукових заходів щодо Богатирьової Р. В. Всі країни-учасниці повідомлені, що ніякі розшукові заходи щодо її не здійснюються», - підкреслив Бєляєв.

За даними адвоката, такого рішення Інтерпол добровільно і без судових приписів по жодному політику України після подій на Майдані Незалежності ще не обирав.

«Припинено «червоне повідомлення». А ось остаточних рішень немає. Офіційно Україна визнала факт рішення секретаріату Інтерполу в Ліоні про відмову в проведенні розшукових заходів щодо Богатирьової Раїси Василівни. У мене на руках є відповідь Українського бюро Інтерполу, який документально підтверджує цей факт», - говорить Бєляєв.

Також він зазначив, що в генеральному секретаріаті Інтерполу констатували, що застосована в Україні відносно Богатирьової правова процедура була невідповідною.

Інтерпол у січні 2016 тимчасово прибрав із відкритого доступу на своєму сайті інформацію про розшук Богатирьової.

Те, що Інтерпол вирішив не втручатися у справу екс-віце-прем'єр-міністра та екс-міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, не ставить під сумнів звинувачення проти неї і не означає, що Україна не може використовувати інші міжнародні механізми для її розшуку.

На цьому наголосив перший заступник начальника робочого апарату Укрбюро Інтерполу підполковник поліції Євген Паніотов, коментуючи Укрінформу повідомлення про відмову Інтерполу у розшуку Богатирьової.

"Інтерпол не втручається в питання політичного, військового, релігійного, расового характеру. Там проаналізували дану справу, вбачають стосовно конкретної особи політичний контекст, тому на основі цього висновку - згідно свого статуту - Інтерпол не може втручатися у цю справу. Але це не є перепоною для використання Україною інших можливостей чи механізмів. Тобто Інтерпол не ставить під сумнів правопорушення, не ставить якихось обмежень для розшуку цієї особи. І Україна має використовувати інші методи взаємодії, співробітництва з правоохоронцями інших держав для розшуку цієї особи", - сказав Паніотов.

Як повідомляв «Ні корупції!», через те, що Олександр Онищенко є чинним народним депутатом, а відтак має особливий статус, Інтерпол зможе прийняти рішення про оголошення його в міжнародний розшук не раніше жовтня цього року.

Оніщенка підозрюють у організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

Читайте також «Раїса Богатирьова і її розбите корито (ФОТО)»

«Богатирьова пішла, а схеми лишились»