У підконтрольному ДУС держпідприємстві приховали фінпоказники і декларації керівників

1_mainДержавне підприємство «Санаторій «Конча-Заспа» відмовилося надати фінансові показники ДП – прибутки і збитки – за 2014 і 2015 роки, мотивуючи це тим, що документи «пов’язані з господарською та фінансовою діяльністю підприємства є конфіденційною інформацію».

Про це йдеться у відповіді, яку «Ні корупції!» отримав в результаті офіційного запиту про доступ до публічної інформації ДП «санаторій «Конча Заспа».

Крім того у ДП «Санаторій «Конча Заспа» на запит «Ні корупції!» не надали копії декларацій про майно і доходи за 2015 рік директора та заступника директора.

t

Зазначимо, що ДП «Санаторій «Конча Заспа» як державне унітарне підприємство є юридичною особою публічного права.

Згідно із вимогою статті 4 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи юридичних осіб публічного права є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Також вони повинні подавати і зберігати декларації про майно і доходи за місцем своєї роботи. А ще - оприлюднювати їх згідно із вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації», оскільки «не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Як повідомляв «Ні корупції!», у ДУС надали інформацію щодо фактичних показників їхнього чистого прибутку (збитку) за 2014 і 2015 роки підпорядкованих йому ДП, установ та організацій, що були складені на основі звітності про результати фінансово-господарської діяльності цих підприємств.

Так, у 2014 році ДП «Санаторій «Конча Заспа» мало чистий прибуток у розмірі 322,5 тис грн., а у 2015 році прибуток зменшився і склав 302, 0 тис грн.

Зауважимо, що усі послуги держпідприємство надає виключно на платній основі.

Нагадаємо, у 2011 році з держбюджету на ремонти в санаторії «Конча Заспа» і будинку відпочинку «Пуща Водиця» (обидва перебувають на балансі ДУС – авт.) було виділено понад 54 мільйони гривень .

Читайте також «Показова неефективність: ДУС оприлюднила фінансові показники своїх ДП»