Київській владі сподобалось проводити конкурси на посади

564У Киїській міській адміністрації вважають успішним проведення конкурсу на посаду головного архітектора Києва. Відтак, міська влада ініціює процедуру обрання всіх керівників структурних підрозділів міськдержадміністрації на основі публічного відкритого конкурсу.

Про це сайту повідомив керівник апарату Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко, інформує прес-служба КМДА.

За словами Бондаренка, буде два основні критерії для такого відбору. Перше: робоча група з розробки процедури конкурсу для кожної окремої посади повинна складатися з усіх зацікавлених сторін: представників міської адміністрації, громадськості та експертів. Друге: увесь процес конкурсу має бути максимально прозорим, а всі його матеріали та протоколи – оприлюднені на офіційному інтернет-порталі КМДА.

«Публічність та прозорість – це тренд останнього часу, особливо обов’язковий для державних установ. Нашим пілотним проектом у цьому напрямі став конкурс на посаду головного архітектора Києва. На жаль, не на всіх етапах комісія була задоволена якістю кандидатів, але відбір відбувся послідовно, згідно чинного законодавства, і визначено кращого. Ми зробили висновки, врахували недоліки та вважаємо за доцільне проводити такі конкурси на всі керівні посади у КМДА», – сказав Володимир Бондаренко.

Антикорупційна рада вже делегувала представників громадськості до конкурсних комітетів, які визначатимуть склад конкурсних комісій для обрання керівників чотирьох структурних підрозділів КМДА.

У результаті співбесіди з кандидатами від громадських об’єднань члени Антикорупційної ради вирішили делегувати:

- представника Благодійного фонду «Пацієнти України» Ніну Астафорову-Яценко до конкурсного комітету, який обиратиме представників громадських об’єднань до складу конкурсної комісії із відбору кандидатів на посаду директора Департаменту охорони здоров’я КМДА;

- представника «Асоціації операторів зовнішньої реклами України» Оксану Поліщук до конкурсного комітету, який обиратиме представників громадських об’єднань до складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду начальника Управління з питань реклами КМДА;

- представника «Антикорупційного комітету Майдану» Вікторію Мачульську до конкурсного комітету, який обиратиме представників громадських об’єднань до складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду директора Департаменту з питань реєстрації КМДА;

- представника «Антикорупційного комітету Майдану» Антона Черниша до конкурсного комітету, який обиратиме представників громадських об’єднань до складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду директора Департаменту з питань інформаційно-комунікаційних технологій КМДА. Кандидатура була внесена у ході засідання за пропозицією члена Антикорупційної ради.

Як повідомляв «Ні корупції!», 9 вересня конкурсна комісія визначила переможця на зайняття вакантної посади директора Департаменту містобудування та архітектури – головного архітектора міста Києва. Ним став Олександр Свистунов. На другому місці опинився Сергій Броневицький, третє посіла Ганна Бондар.

Напередодні Національна спілка архітекторів України (НСАУ) відмовилась від участі в конкурсній комісії, яка обирає директора Департаменту містобудування та архітектури – головного архітектора Києва, мотивуючи своє рішення тим, що в конкурсі «тягнуть» одного із кандидатів. Крім того, спілчани не задоволені усіма трьома кандидатами, що залишилися брати участь у конкурсі.

В результаті, головного архітектора столиці обрала комісія, у складі якої не було жодного архітектора – читайте «Киевская власть игнорирует архитектурную общественность».