Київрада розірвала договір оренди із забудовником парку «Інтернаціональний»

2-1-768x576На пленарному засіданні Київської міської ради депутати розірвали договір оренди земельної ділянки з ТОВ «БК «Травертин», повідомляє прес-служба Київради.

Розірвання договору оренди підтримали 79 депутатів.

Ще у 2005 році Київрада передала ТОВ «БК «Травертин» у довгострокову оренду на 15 років земельну ділянку площею 4095 кв. м для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з підземним паркінгом та вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями на вул. Тулузи,6-Д у Святошинському районі. Протягом 11 років будівництво не було розпочато. До того ж, відповідна земельна ділянка фактично розташована у парку “Інтернаціональний” та використовується святошинцями як зона відпочинку.

«Київрада має повне право розірвати із горе-забудовником договір оренди з кількох причин: по-перше, йдеться про намагання знищити 40-річні дерева, що є частиною парку «Інтернаціональний», яку колись позбавили статусу зеленої зони заради будівництва 25-поверхівки. По-друге, забудовник має борг по орендній платі за землю у сумі понад 243 тисячі гривень. По-третє, забудовник не виконав умови договору оренди земельної ділянки. Відповідно до цього, Київрада може розірвати договір із несумлінним забудовником в односторонньому порядку», — зазначила ініціатор даного рішення, депутат Київради Тетяна Меліхова.

4-1-768x576

Як повідомляв «Ні корупції!», у 2011 році Київрада вже розривала договір оренди землі з ТОВ «БК Травертин», однак із цього нічого не вийшло.

Так, рішенням господарського суду міста Києва від 12.12.2011р., залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 19.11.2012р. у справі №51/405, було розірвано договір оренди земельної ділянки №75-6-00251 від 25.11.2005р. між ТОВ «БК Травертин» та Київською міською радою.

ТОВ «БК Травертин» зобов’язали передати Київській міській раді по акту приймання-передачі земельну ділянку площею, 0,41 га по вул. Тулузи, 6-д у Святошинському районі міста Києва. Одначе Товариство з обмеженою відповідальністю «БК Травертин» з прийнятими судовими актами не погодилося та звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просило скасувати оскаржуване судове рішення місцевого господарського суду й постанову апеляційної інстанції та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Водночас, 18 лютого 2013 року Вищий господарський суд України постановив касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «БК Травертин» задовольнити частково, постанову Київського апеляційного господарського суду від 19.11.2012р. та рішення господарського суду міста Києва від 12.12.2011р. у справі №51/405  скасувати, а справу передати на новий розгляд до господарського суду міста Києва.

Читайте також «Київрада під натиском громади вирішила вчергове відкараскатися від скандального забудовника».