Єврокомісія проти внесення змін в систему е-декларування через ВР

38b223652030b33db5f931efba61616ab0c6b722Європейська комісія виступає проти внесення законодавчих змін в систему електронного декларування доходів чиновників.

Про це сказав комісар Європейського Союзу з питань політики сусідства та переговорів по розширенню Йоганнес Хан на зустрічі з главами антикорупційних органів в Україні, передають «Українські Новини».

«Ми дуже стурбовані спробами через Верховну Раду розмити ту ідею, яка лежить в основі цієї системи (електронного декларування доходів)», - заявив він.

Єврокомісар висловив стурбованість тим фактом, що до парламенту вже внесено законопроект до змін в систему електронного декларування.

Хан висловив готовність ЄС продовжити підтримку антикорупційних органів в Україні, щоб не допустити згортання реформ.

Єврокомісар обіцяє фінансову, експертну та технічну підтримку українським антикорупційних органів.

Раніше заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків заявив, що в закон про електронне декларування потрібно вносити зміни.

Як повідомляв "Ні корупції!", в АП пропонують амністувати все майно перед е-декларуванням.

Так, податковий комітет Ради розробив проект закону про внесення змін до Податкового кодексу та низки інших законів, згідно з якими громадяни звільняться від зобов’язання вказати джерело походження свого майна. Розробка законопроекту координувалася з Адміністрації Президента

Нагадаємо, Національне агентство по запобіганню корупції запустило з 1 вересня сертифіковану систему електронного декларування доходів чиновників.

Раніше, як повідомляв «Ні корупції!», НАЗК закрила доступ до системи електронного декларування. 15 серпня система електронного декларування була запущена, не будучи доопрацьованою, зокрема – не маючи необхідного сертифікату з безпеки.

Читайте також «Корчак: Досі відсутні електронні декларації Президента, прем’єра, нардепів і міністрів»