ЄС закликає якнайшвидше створити антикорупційні суди в Україні

wx600_642746У Євросоюзі переконані в необхідності створення в Україні антикорупційних судів у рамках завершення розбудови системи боротьби з корупцією і закликають український парламент в найкоротші терміни законодавчо врегулювати це питання. 

Про це повідомив єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Ган, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Я також вважаю, що має розпочатися робота щодо створення антикорупційних судів для того, щоб завершити реформування всієї системи цього спектра. Таки чином ці суди є відсутньою ланкою. Ми закликаємо Верховну Раду України якнайшвидше ухвалити необхідні законодавчі акти для створення антикорупційних судів, а закласти необхідну конкурентну процедуру добору суддів в цю структуру», - сказав єврокомісар.

Він також додав, що європейські експерти готові приєднатися до необхідних законодавчих підготовчих процедур, а також до добору суддів.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявляв, що боротися з корупцією надалі без антикорупційного суду буде досить важко.

12 серпня Артем Ситник заявив, що створення Антикорупційного суду допоможе НАБУ швидше повертати кошти державі, виведені під час реалізації корупційних схем.

Також очільник НАБУ заявив, що на перехідний період в країні потрібно створити спеціалізовані антикорупційні суди. За словами А. Ситника, ще в лютому поточного року він не був прибічником створення таких судів, оскільки вважав, що достатньо буде очистити суддівську гілку влади і зробити суди незалежними.

«Зараз ми побачили, що є певний опір нашим справам, і немає вироків. Вироки є лише у тих справах, де фігуранти пішли на співпрацю, а там, де ведеться процесуальна боротьба, ми відчуваємо опір судової системи», – сказав директор НАБУ і додав, що в такому випадку НАБУ «ризикує накликати на себе критику, що закрили сотню людей, а жодного вироку немає».

«Створення антикорупційних судів, які слухатимуть справи про корупцію, надасть можливість зрушити з місця ці справи, і показати, що в Україні є справедливість», – підкреслив А. Ситник.

2 вересня Н.Холодницький заявив, що для запобігання витоку інформації про дії правоохоронців щодо підозрюваних у корупції важливо створити антикорупційний суд.

«Це витік інформації. Хтось когось сповіщує, безкоштовно або за гроші, щоб заробити на цьому або перешкодити роботі антикорупційних органів. Витік може бути з оперативних служб, може, з судів, які ухвалюють відповідні рішення, може бути витік від прокурорів», - сказав Н.Холодницький.

Що стосується ідеї створення антикорупційного суду, прокурор, як і раніше, переконаний в необхідності появи такої інстанції.

«Думаю, зараз цей суд потрібно створювати. Судова реформа гальмується, і є обґрунтовані підстави вважати, що нинішні судді причетні до витоку інформації. З їхньогобоку є небажання слухати справи. Чи потрібен цей суд через 3-5 років, подивимося», - висловив думку Н.Холодницький.