Через Інтерпол Онищенка почнуть шукати з жовтня

aleksandr_onischenkoЧерез те, що Олександр Онищенко є чинним народним депутатом, а відтак має особливий статус, Інтерпол зможе прийняти рішення про оголошення його в міжнародний розшук не раніше жовтня цього року.

Попри те, що усі необхідні для цього документи Національне антикорупційне бюро України направило ще 10 серпня, повідомляється на сайті відомства.

Відповідно до положень ст.2 та 3 статуту Інтерполу оголосити Онищенка в розшук неможливо без висновку Комісії по контролю за файлами (далі – Комісія) щодо відсутності ознак політичного переслідування, оскільки він є діючим депутатом Верховної Ради України.

"Дана Комісія збирається лише кілька разів на рік. Найближче засідання, на якому може бути розглянуте питання щодо Онищенка, заплановане на жовтень 2016 року", - повідомили у НАБУ.

Зі свого боку, кажуть у відомстві, НАБУ надало Українському бюро Інтерполу всі необхідні пояснення та документи, що підтверджують відсутність в Україні політичних мотивів кримінального переслідування народного депутата.

Як повідомляв «Ні корупції!», Олександра Оніщенка підозрюють у організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

5 липня Верховна Рада України надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт. Однак, напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко покинув територію держави.

27 липня Генеральний прокурор України підписав повідомлення про підозру народному депутату. 8 серпня його було оголошено в національний розшук.

Читайте також «У НАБУ повідомили деталі «газової схеми» Онищенка – інфографіка»