Заліщук пояснила придбання своєї квартири. У «Чесно» вказують, що витрат зазначено не було

100_dniv_zalischuk_134Народний депутат від БПП Світлана Заліщук пояснила, яким чином придбала квартиру у 2014 році вартістю 3,5 мільйони гривень на вул. Софіївській в Києві.

Про це нардеп написала на своїй сторінці у Фейсбук.

«У 2014 зі своїм громадянським чоловіком ми купили квартиру. Для такої покупки він продав свою квартиру в Стокгольмі, оскільки вирішив переїхати жити в Україну. Зауважу, на той час я не була політиком чи державним службовцем. Його статки відображені в моїй декларації. Щодо ціни житла – не відповідає дійсності. Вказана в публікації машина належала йому з 2010 року, ще задовго до того, як ми познайомилися», - написала Заліщук і додала свою декларацію за 2015 рік.

«Коли ми йшли до парламенту, законодавство не вимагало показувати декларації кандидатів. Однак низка партій добровільно їх опублікували, я в тому числі, на вимогу громадськості. У своїй добровільній декларації я зазначила все майно, яке мені належало на момент публікації, свідомо, з метою демонстрації максимальної публічності», - зазначила нардеп.

Також Заліщук сказала, що пост про її квартиру написав Всеволод Філімоненко – «відомий хабарник, який на парламентських виборах у 2012 році, ставши активістом руху ЧЕСНО в Луганську, за 3 тисячі євро обіцяв припинити критикувати одного кандидата, і почати мочити його опонента. Рух ЧЕСНО, який я на той час координувала, публічно зі скандалом вигнали цього негідника. Відео та аудіо є в інтернеті. На жаль, не притягнули до кримінальної відповідальності хлопця».

Своєю чергою, рух ЧЕСНО звернувся до Світлани Заліщук за додатковими пояснення з приводу походження її квартири.

«За даними реєстру, народна депутатка уклала угоду про купівлю квартири площею 158.7 кв. м в серпні 2014 року. При цьому, в її декларації за підсумками 2013 року містяться відомості про квартиру ідентичної площі, так ніби Заліщук володіла нею на рік раніше. Витрати на придбання квартири у власність також не вказані в жодній з опублікованих декларацій депутатки», - йдеться в офіційній заяві ЧЕСНО.

screenshot-10screenshot-11

Відповідно до закону «Про засади запобігання і протидії корупції», народна депутатка не мала зазначати квартиру у декларації за 2013 рік, якщо не володіла нею і не орендувала її. Натомість, вона мусила вказати її у декларації за 2014 рік, зазначивши витрати на придбання у власність.

«Рух ЧЕСНО з 2011 року добивався прозорості статків народних депутатів та інших політиків та правдивості їхніх декларацій. Світлана Заліщук вже опублікувала у фейсбуці офіційний коментар щодо своєї нерухомості. Втім, у ЧЕСНО залишається кілька запитань до народної депутатки», - йдеться в заяві.

Світлана Заліщук вже дала відповіді на ці питання.

«Наводимо без змін відповідь, яку ЧЕСНО отримав від Світлани Заліщук:

1) Чи в декларації за 2013 рік зазначено ту саму квартиру, яку було куплено в 2014?

- Так.

2) Якщо так, то чому квартира була внесена в декларацію не за той рік?

- У 2014 році, коли ми балотувалися до парламенту, законодавство на виборах не вимагало показувати декларації кандидатів. Однак деякі партії на вимогу громадськості добровільно їх опублікували, я як кандидат в тому числі. У своїй добровільній декларації я зазначила все майно, яке мені належало на момент публікації декларації, з метою демонстрації майнового стану. Надалі під час подання офіційної декларації я залишила цю інформацію в документі.

3) Чому в декларації за 2013 та 2014 роки не зазначено витрат на придбання цієї квартири у власність?

- Незазначена сума на квартиру була упущенням з мого боку. Сума витрат склала 3,5 мільйони гривень».

Як повідомляв «Ні корупції», депутат Верховної Ради Сергій Лещенко закликав Національне антикорупційне бюро перевірити придбання ним елітної квартири в центрі Києва.