ФОТО
| |

Заліщук пояснила придбання своєї квартири. У «Чесно» вказують, що витрат зазначено не було

100_dniv_zalischuk_134Народний депутат від БПП Світлана Заліщук пояснила, яким чином придбала квартиру у 2014 році вартістю 3,5 мільйони гривень на вул. Софіївській в Києві.

Про це нардеп написала на своїй сторінці у Фейсбук.

«У 2014 зі своїм громадянським чоловіком ми купили квартиру. Для такої покупки він продав свою квартиру в Стокгольмі, оскільки вирішив переїхати жити в Україну. Зауважу, на той час я не була політиком чи державним службовцем. Його статки відображені в моїй декларації. Щодо ціни житла – не відповідає дійсності. Вказана в публікації машина належала йому з 2010 року, ще задовго до того, як ми познайомилися», – написала Заліщук і додала свою декларацію за 2015 рік.

«Коли ми йшли до парламенту, законодавство не вимагало показувати декларації кандидатів. Однак низка партій добровільно їх опублікували, я в тому числі, на вимогу громадськості. У своїй добровільній декларації я зазначила все майно, яке мені належало на момент публікації, свідомо, з метою демонстрації максимальної публічності», – зазначила нардеп.

Також Заліщук сказала, що пост про її квартиру написав Всеволод Філімоненко – «відомий хабарник, який на парламентських виборах у 2012 році, ставши активістом руху ЧЕСНО в Луганську, за 3 тисячі євро обіцяв припинити критикувати одного кандидата, і почати мочити його опонента. Рух ЧЕСНО, який я на той час координувала, публічно зі скандалом вигнали цього негідника. Відео та аудіо є в інтернеті. На жаль, не притягнули до кримінальної відповідальності хлопця».

Своєю чергою, рух ЧЕСНО звернувся до Світлани Заліщук за додатковими пояснення з приводу походження її квартири.

«За даними реєстру, народна депутатка уклала угоду про купівлю квартири площею 158.7 кв. м в серпні 2014 року. При цьому, в її декларації за підсумками 2013 року містяться відомості про квартиру ідентичної площі, так ніби Заліщук володіла нею на рік раніше. Витрати на придбання квартири у власність також не вказані в жодній з опублікованих декларацій депутатки», – йдеться в офіційній заяві ЧЕСНО.

screenshot-10screenshot-11

Відповідно до закону «Про засади запобігання і протидії корупції», народна депутатка не мала зазначати квартиру у декларації за 2013 рік, якщо не володіла нею і не орендувала її. Натомість, вона мусила вказати її у декларації за 2014 рік, зазначивши витрати на придбання у власність.

«Рух ЧЕСНО з 2011 року добивався прозорості статків народних депутатів та інших політиків та правдивості їхніх декларацій. Світлана Заліщук вже опублікувала у фейсбуці офіційний коментар щодо своєї нерухомості. Втім, у ЧЕСНО залишається кілька запитань до народної депутатки», – йдеться в заяві.

Світлана Заліщук вже дала відповіді на ці питання.

«Наводимо без змін відповідь, яку ЧЕСНО отримав від Світлани Заліщук:

1) Чи в декларації за 2013 рік зазначено ту саму квартиру, яку було куплено в 2014?

– Так.

2) Якщо так, то чому квартира була внесена в декларацію не за той рік?

– У 2014 році, коли ми балотувалися до парламенту, законодавство на виборах не вимагало показувати декларації кандидатів. Однак деякі партії на вимогу громадськості добровільно їх опублікували, я як кандидат в тому числі. У своїй добровільній декларації я зазначила все майно, яке мені належало на момент публікації декларації, з метою демонстрації майнового стану. Надалі під час подання офіційної декларації я залишила цю інформацію в документі.

3) Чому в декларації за 2013 та 2014 роки не зазначено витрат на придбання цієї квартири у власність?

– Незазначена сума на квартиру була упущенням з мого боку. Сума витрат склала 3,5 мільйони гривень».

Як повідомляв «Ні корупції», депутат Верховної Ради Сергій Лещенко закликав Національне антикорупційне бюро перевірити придбання ним елітної квартири в центрі Києва.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії