Трускавецький регіонал-водогонопрокладач і дрогобицько-трускавецький радник-цензор

zhukovskaНещодавно розповідала, що у Дрогобичі розпочалась «пошесть»  - дороги у місті ремонтують фірми-одноднівки.

На жаль, міський голова Дрогобича досі свято вірить, що ця незрозуміла річ у місті є абсолютно правильною.

На останньому виконкомі Тарас Кучма безапеляційно заявив: такі фірми створюються спеціально для того, щоб податки залишались у Дрогобичі.

Ця стаття -  як розвінчування міфу, в який вірить очільник міста Котермака і який хтось дуже вміло вкладає йому у вуха.

Отож, повернімось до раніше описаної вулиці Ковальської. Ремонт здійснює фірма-одноденка із статутним капіталом 1 тис.грн без технічних засобів. Фірма зареєстрована у м.Львів. Який стосунок має Львів до дрогобицьких податків – уявити складно.

biol-r

«Ми хочемо щоб працювали наші, місцеві люди, і з того був зиску місту!» - твердить мер. Благий намір! Але... Інша вулиця – Бориславська.  Підрядником із ремонту визнано новостворену одноденку «ПП Дрогобич Шляхрембуд». Засновник Михальчук Юрій Васильович. Статутний капітал – 1 тис.грн.

sh1

До речі, на пана Михальчука в цьому році зареєстровано ще щонайменше три такі ж фірми з таким же капіталом: ПП "ШБУ КОСІВЕЦЬ", ТЗОВ "БП "ЛЮБІНЬСЬКЕ" та ТЗОВ "ГОРДОРБУД".

Юридичні адреси тут різні, але адреса засновника – одна: місто Львів, Залізничний район. Той самий район, де свого часу старшим оперуповноваженим карного розшуку лінійного відділу  в аеропорту Львів Залізничного РВ працював засновник попередньо згаданого "Біолбуду" Олег Білас. Збіг?

shsh1

shsh2

shsh3

Так, Шляхрембуд дійсно зареєстрований у Дрогобичі. Хоча депутатам знайти його офіс так і не вдалось. Поміж тим, Шляхрембуд по факту уже мав би розпочати ремонт дороги на вулиці Бориславській. Але станом на 14 вересня техніки там так і не було. Нема чим ремонтувати? Не знайшли субпідрядника? Чекаємо дощу? І це при тому, що  аванс у сумі 409 тис.грн. підприємству вже перераховано. Ще 29 серпня. До речі, як перераховано 402 тис.грн. 9 серпня авансу на роботи по вул.. Горішня Брама. Втім…

sh

sh2

Натомість, перед цим на тій же вулиці прокладали водогін. І робила це ще інша структура. Підрядником було визначено трускавецьку фірму «Вір-тепло». Але, щонайцікавіше, по субпідряду роботу виконували таки дрогобичани – фірма «Стретогор». Отож,  попри мерові «податки у Дрогобич», податки пішли у Трускавець. А дохід – фірмі-прокладці «Вір-тепло» пана Володимир Регуша. Володимир Регуш відомий тим, що свого часу на місцевих  виборах кандидував у Трускавецьку міську раду від Партії регіонів.

vir3

vir4

vir5

Статутний капітал фірми  теж складає 1 тис.грн.  Цікаво, що платежів ні на е-data, ні на 007.org знайти так і не вдалось. В борг? Чи не показали?

Натомість, стало відомо, що з фірмою регіонала Регуша також активно співпрацює відділ освіти Дрогобицької РДА.

vir

Та повернімось до власне Дрогобича.

Цікаво, як, із чиєї "подачі" Департамент міського господарства додумався обрати виконавцем фірму трускавецького регіонала, у якого немає потужностей – адже ж фактично роботу виконували дрогобицькі «хлопці»? Зрештою, труби покласти міг і Дрогобцький водоканал – і був би відповідальний за них «пожиттєво», і кошти на комунальне підприємство надійшли б, і податки у Дрогобичі залишилися б.

На інформаційний запит, надісланий у Департамент міського господарства, в якому я запитувала про конкретні прізвища і конкретні посади людей, відповідальних за прийняття рішень щодо обрання підрядника для виконання робіт, отримала банальну відписку. Керівник Департаменту написав, що при виборі фірми «враховується досвід роботи підрядних організацій». Упс? А який досвід роботи в фірм, створених у липні ц.р.?

Наступне: «враховуються якість та терміни виконання робіт». Як зазначають експерти, якість "дасться чути" вже весною: коли асфальт і бруківка злізе зі снігом. Але до того часу одноденки, вочевидь, вже зникнуть, і гарантію не буде з кого спитати.
І найголовніше: «визначення виконавців відбувається за попереднім погодженням з міською владою».

vidpovid-na-informatsijn-zapyt

Хто з «міської влади» може давати погодження? За логікою, голова або профільний заступник. По факту – радник міського голови з питань ЖКГ, який користується в голови довірою і подає інформацію так, як вважає за потрібне. Тож, мабуть, саме ця людина є тим, хто формує міфи, у які вірить чинний міський голова Дрогобича.

ПС. За ремонтом вулиці Бориславської пильно стежить депутат від округу Олена Жуковська.  Так ось, навіть депутат Жуковська, щоб отримати якусь офіційну інформацію та інформацію по суті, змушена ходити від кабінету до кабінету, від установи до установи. В Департаменті міського господарства кивають на міську раду, мовляв, у них запитуйте. В міській раді голова запевняє, що все в порядку, і підтакує йому у цьому його ж радник. Який, власне, і курує цю сферу.

ППС. 14 вересня мені довелось мати дуже неприємну розмову з цим же радником Василем Качмарем. Радник міського голови з питань ЖКГ фактично вимагав змінити риторику публікацій та не шукати ніде ніяких корупційних складових. Розмова містила ноти шантажу і є, вважаю, нічим іншим, ніж тиском на свободу слова.

Водночас, факт залишається фактом: фірми-одноденки з недрогобицькою реєстрацією, фірми-прокладки трускавецьких регіоналів, фірми "з дрогобицькою реєстрацією", які місяць тому отримали аванс, а все ніяк не можуть приступити до роботи... Кошти дрогобицьких платників податків пливуть у незрозумілому керунку.

Марія Кульчицька, для "Ні корупції!"