Житомирська громада воює з київською фірмою за вилов риби у Тетереві

3

Кілька десятків рибалок та активістів пікетували управління рибоохорони в Житомирській області, повідомляє «Житомир.Інфо».

Люди кажуть, київська фірма «Пріор Груп» неправомірно, сітками, виловлює рибу з житомирського водосховища та перешкоджає рибалити іншим.

«Дану водойму не можна використовувати в рибогосподарській діяльності. Вона є резервною для міста Житомира, відтак заборонено проводити будь-який промисловий вилов риби і ведення рибогосподарської діяльності», - запевняє голова ГО «Федерація риболовного спорту Житомирської області» Юрій Кошель.

Начальник місцевого управління рибоохорони виправдовується, що лише підписував дозвіл на ведення рибогосподарської діяльності даної фірми, а от готували усі дозвільні документи не у його управлінні.

«Погоджувало державне агентство рибного господарства», - говорить начальник управління рибоохорони в Житомирській області Володимир Петренко і додає: «Державна установа Київський інститут УКРРИБПРОЕКТ, який вивчав повністю цю ситуацію, давав свої заключення, і в режимі написано, що вони повністю відповідають за те, що там прописано: за об’єми зариблення, при таких об’ємах зариблення і такому використанні, водний об’єкт буде».

https://youtu.be/P6D-HnLoD3o

На захист прав «Пріор Груп» стала і місцевий приватний підприємець Ірина Подобна.

«У нас все документально правильно. Ми зариблюємо водойми, у мене є акти зариблення», - запевняє Ірина Подобна.

«Перлину міста Житомира вкрали, хіба це таке можна робити, ми тут корінні мешканці, потрібно щоб усе залишалося нашим дітям, онукам, правнукам. Скільки можна вже красти? Совість треба мати», - говорить Євгенія Круцицька.

Дискусії вщухли лише тоді, як до місця перекриття дороги приїхали представники влади та прокуратури. Пояснюють, що працюють над вирішенням цього питання.

«Збираються у контролерів матеріали для пред’явлення протягом трьох - чотирьох днів позову у адмінсуд для того, щоб скасувати режим. Коли будуть матеріали, позов негайно буде скерований до суду. Другий момент, існує ряд кримінальних проваджень по фактам хуліганства зі зброєю, незаконного вилову риби. По вказаним провадженням проводяться слідчі дії, встановлюються особи, які винні», - сказав перший заступник керівника Житомирської місцевої прокуратури Віктор Толочко.

«Як сказав заступник прокурора, ухвала про заборону ловлі риби буде опрацьована впродовж доби, що і дасть змогу на час розслідування зупинити рибогосподарську діяльність. Ми будемо це питання контролювати», – запевнив перший заступник Житомирського міського голови Олексій Ясюнецький.

Насамкінець, мітингувальники таки розблокували рух транспорту в напрямку гідропарку.

Проте, кажуть, якщо питання не вирішиться, знову перекриватимуть дорогу.

6

5

4

2

На сайті Житомирської ОДА повідомили, що того ж дня т.в.о. голови Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич провів особистий прийом громадян, де пообіцяв вирішити це питання через діалог громадськості і підприємців.

Як повідомляє «20 хвилин. Житомир», протягом цього тижня рибалки кожного дня чергували на річці і впіймали браконьєрів «Пріор Груп», коли вони виймали сітки із рибою на берег. Самі ж браконьєри мовчали і придумували різні відмовки задля уникнення покарання. Поліція зафіксувала порушення компанії і розпочала розслідування.

За словами рибалок, становлення такого режиму обмежило площу берегової лінії для спортивної та любительської риболовлі. Натомість самі рибалки мають право ловити рибу в міській смузі на березі пляжу на відстані до 500 метрів від станції Насосна до бази «Колос».

«Деякі посадові особи Управління рибоохорони в Житомирській області, зловживаючи службовим становищем, не маючи на те повноважень, діючи в інтересах київського приватного підприємства «Пріор Груп», неправомірно затвердили режим використання водосховища «Житомирське», що знаходиться у басейні р. Тетерів», - підсумовує видання.