Затриманий за хабар посадовець продовжує керувати Овідіопольским районом, а прокуратура відмовляється надати інформацію

rudyik-250x3005 квітня 2016 року військовою прокуратурою Білгород-Дністровського гарнізону Південного регіону України спільно з працівниками Служби безпеки України в Одеській області при одержанні неправомірної вигоди в розмірі 5 тисяч доларів США було затримано виконувача обов’язків першого заступника голови - керівника апарату Овідіопольської райдержадміністрації.

Імя затриманого Микола Рудик. Але, якщо вірити офіційному сайту відомства, він досі працює на керівній посаді.

Тоді правоохоронці установили, що нечистий на руку посадовець забажав збагатитися за рахунок інших осіб шляхом використання наданої влади та свого службового становища - за сприяння в затвердженні детального плану та видачу технічних умов для розміщення об’єкту підприємницької діяльності він зажадав чималий «гонорар», а саме 25 тисяч доларів США.

Рудика затримали під час одержання першої частини хабара в сумі 5 тисяч доларів США. Посадовця підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого статтею 368 частини 3 КК України, тобто, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

Але кримінальне провадження не заважає посадовцю продовжувати виконувати свої обов’язки на посаді керівника апарату Овідіопольскої райдержадміністрації до цього часу. Більше того, на якому етапі розгляд справи посадовця, прокуратура Одеської області не повідомляє, посилаючись на те, що інформація не є публічною.

56

Скрін із сайту Овідіопольскої райдержадміністрації

 

55

"Відповідь" на запит

Виходячи з офіційної біографії Рудика, все життя він працював держслужбовцем, обіймаючи керівні посади в Одеській облдержадміністрації, а з 2012 по 2013 рік навіть працював заступником міністра економічного розвитку та торгівлі Автономної Республіки Крим у місті Сімферополь під керівництвом відомого нардепа-«опоблоковця» Миколи Скорика.  Яким чином посадовець обійшов закон про люстрацію й чому досі не відсторонений від посади, питання відкрите.

Також цікаво, що в декларації Рудика за минулий рік - прочерки, заробив він всього трохи більше 67 тисяч гривень, а родина – взагалі нічого, хоча в держслужбовця на вихованні двоє дітей. Ані житла, ані машини у посадовця та його дружини нема, а відомості про земельні ділянки в декларації просто заклеєні.

50

51

54

Декларація посадовця