Заступниця голови Сквирської райради боїться відповідальності. Брехня в суді – виправданий крок

sesiya-3

Василь Гриша та Олена Грищенко

На першій сесії Сквирської районної ради сьомого скликання, яка відбулась 26 листопада 2015 року, було обрано новий керівний склад ради.

Зокрема, головою ради обрали члена Блоку Петра Порошенка (БПП) Василя Гришу, а його заступником члена ВО «Батьківщина» Олену Грищенко.

Одразу після таємного голосування на розгляд  депутатів винесли питання про надання керівному складу районної ради премій та надбавок щомісячно.

Тобто, керівники ще не встигли пропрацювати жодного дня, а вже наперед визначили для себе відповідні фінансові привілеї.

Окремі депутати Сквирської районної ради наголошували на тому, що таке рішення приймається з порушенням не тільки законодавства України, а й здорового глузду. Проте депутатський корпус, який створив таку собі неформальну коаліцію з представників політичних проектів БПП, Батьківщина, РП Ляшка та УКРОПу проголосували за «преміювання наперед».

Зокрема, новообрані керівники (Василь Гриша та Олена Грищенко) проголосували за преміювання, що бачили десятки громадських активістів, присутніх у залі.

Але,  всупереч законодавству України, а саме ч. 1 ст. 35 Закону України "Про запобігання корупції", ч. 2 ст. 59/1 Закону України "Про місцеве самоврядування", керівники не зробили публічного оголошення про конфлікт інтересів. Тобто, відповідно до європейської практики, яка вже імплементована в українське законодавство, Василь Гриша та Олена Грищенко повинні були офіційно заявити про власну зацікавленість у прийнятті такого рішення, і самоусунутись від голосування - через очевидну наявність конфлікту інтересів.

На громадські організації та громадян України, зокрема, покладається обов’язок контролю за виконанням та дотриманням антикорупційного законодавства, і саме тому Громадська організація «Народна рада міста Сквира» звернулась до правоохоронних органів із заявою, в якій повідомила про зловживання з боку посадових осіб Сквирської районної ради (Василь Гриша та Олена Грищенко).

За результатами розгляду звернення, Службою безпеки України 18 квітня 2016 року було складено так звані «протоколи про корупцію» на Василя Гришу та Олену Грищенко. Обидва протоколи було розглянуто Сквирським районним судом, який своєю постановою підтвердив факт скоєння корупційного правопорушення вищезазначеними особами. До слова, ані Василь Гриша, ані Олена Грищенко на судове засідання не з’явились!

2

У подальшому обидва чиновники подають  скарги до Апеляційного суду Київської області. Судове засідання по апеляційній скарзі Василя Гриши буде розглядатись наприкінці вересня, а ось Олена Грищенко свій «виправдальний вирок» вже отримала. Суд  взяв до уваги слова пані Грищенко, що "на момент голосування вона ще не була заступником голови районної ради, а також не була ані державним службовцем, ані посадовою особою. Крім того, разом із 6-ма іншими депутатами вона утрималася від голосування, тобто, висновок суду першої інстанції, що вона особисто брала участь у голосуванні, не відповідає дійсності". 

345

6

Суд постановив: "постанову судді Сквирського районного суду від 17 травня 2016 року... скасувати. Прийняти нову постанову, якою справу про адміністративне правопорушення ... ЗАКРИТИ у зв"язку з відсутністю події і складу зазначеного адміністративного правопорушення".

І ось тут, я вважаю, відбулось найцікавіше:

1. В апеляційному суді з метою отримання позитивного для себе рішення Олена Грищенко надає неправдиві свідчення.

2. Суддя з якогось дива не перевіряє свідчення позивача

3. Прокурор Сквирського відділу прокуратури (відділ очолює наш славетний прокурор часів Януковича – Шахрай Ю.І.) не вживає достатніх заходів задля встановлення істини.

Зазначимо, які ж саме неправдиві свідчення надала в суді Олена Грищенко (заступник Голови Сквирської райради, член партії ВО Батьківщина):

  1. Як бачимо із Постанови апеляційного суду Київської області по справі № 376/811/16-п, Олена Грищенко надала свідчення, в яких наголошує, що на момент голосування вона не була ні державним службовцем, ні посадовою особою, тобто, не була суб’єктом, на який розповсюджуються норми антикорупційного законодавства. Проте в дійсності Олена Грищенко на день проведення сесії обіймала посаду Керуючої справами Сквирської районної ради (посадова особа органу місцевого самоврядування) та була депутатом Сквирської районної ради. Таким чином підпадала під дію норм Закону України «Про запобігання корупції».
  2. У постанові суду зазначено,  що Грищенко разом з іншими 6 депутатами утрималась від голосування за призначення собі премій та надбавок, проте в сесійній залі були присутні громадські активісти, депутати, сільські голови, які бачили на власні очі, як Олена Грищенко проголосувала за відповідне рішення підняттям руки.

Я був присутній на вищезазначеній сесії і тому вважаю межею цинізму таку поведінку чиновниці. Проте що не зробиш  заради утримання на посаді та створення відповідного позитивного іміджу!

БРЕХНЯ стала ключовим критерієм присутності у владі.

Не вмієш брехати - геть із влади!

P.S. До речі, тільки протягом перших восьми місяців цього року Сквирський суд розглядав вже три протоколи про ймовірне вчинення Оленою Грищенко (ВО Батьківщина) як посадовою особою органу місцевого самоврядування адміністративних правопорушень.

1

Витяг із реєстру судових рішень (Грищенко О.Г.)

Григорій Іванченко, для "Ні корупції!"