Скандальний зонінг: одесити звернулись до Президента, нардепів і Кабміну

shema-zonuvannya-teritor_972x74321 вересня міська рада вкотре планує розглянути план зонування території Одеси. Громадські активісти виступають категорично проти, закликаючи Президента України,  представників центральної влади, народних депутатів, які вже мають досвід боротьби з незаконними забудовами, зупинити прийняття документу, який, на їх думку, містить багато порушень і може призвести до хаотичної забудови міста та руйнування історичного центру Одеси.

Міська влада планувала прийняти скандальний документ ще 30 червня, але через активний спротив мешканців міста мер Одеси Геннадій Труханов зняв документ із розгляду сесії. Зараз, за словами активістів, практично не змінений проект знов намагаються протягнути через сесію. Так, на початку вересня, аналізуючи уточнений проект зонінгу, представник Консультативної ради з планування території міста Одеси Сергій Сарафанюк зазначив наступне:

«Большое количество неточностей, ошибок, несоответствий, как в графической части, так и пояснительной записке носит вредный для горожан характер. Особенно опасны не только выявленные прямые противоречия Зонинга Генеральному плану Одессы, но и возможность двоякого трактования некоторых позиций и расширенное функциональные назначения отдельных зон».

Одеський осередок «ДемАльянсу» вже звернувся з відкритим листом до Президента, Кабміну, народних депутатів, громадських активістів, світової спільноти та ЗМІ.

Відео зі сторінки у фейсбуці Одеського "ДемАльянсу"

Зокрема, активісти відзначають, що у проекті «Плану зонування території міста Одеси»:

зона земель історико-культурного значення відсутня,

не визначено межі прибережних смуг (всупереч статті 60 Земельного Кодексу України),

зона природно-заповідного фонду підпорядкована та включена до рекреаційної, що суперечить ЗУ «Про природно-заповідний фонд» та главі 7 Земельного Кодексу України.

У межах прибережної пляжної зони планується будівництво:

сезонних спортивних центрів з плавальними басейнами,

закладів харчування, підприємств громадського харчування,

магазинів площею до 200 кв. м.,

готелів, соляріїв, аеросоляріїв (всупереч статті 90 Водного Кодексу України),

а також розміщення некапітальних споруд (що не є об’єктами містобудування, а є елементами благоустрою пляжів): тіньових навісів, лежаків, шезлонгів, крісел для відпочинку, тіньових парасольок, тентів та самих пунктів прокату пляжного інвентарю.

Крім цього, закладена корупційна складова тим, що у процедуру розміщення тимчасових споруд (що не є об’єктами будівництва) включено отримання спеціального зонального погодження.

В зоні Ж-1 (Ж-1П), що призначена для розташування садибної забудови, та в зоні Ж-2 (Ж-2П), що призначена для блокованої малоповерхової забудови, допускається будівництво 5-типоверхових багатоквартирних будинків всупереч пункту 5.10 ДСТУ, що допускає будівництво 3-поверхових індивідуальних та блокованих будинків.

Зонінг передбачає узаконення на території історичних ареалів всієї висотної забудови, в т.ч. й незаконно зведених будинків, на території яких затверджені міськрадою детальні плани територій без погодження з державним органом охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації (необхідно погодження згідно частини 3 статті 20 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»), а також передбачає висотне будівництво в історичному центрі міста, при цьому ядро історичного центру включено до попереднього списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та планується номінувати його до основного списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Висновок управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міськради стосовно проекту «Плану зонування території (зонінгу) міста Одеси» також відсутній (передбачається частиною 7 розділу 2 статті 6 ЗУ «Про охорону культурної спадщини»).

На сайті електронних петицій до Президента України наразі відкрита петиція проти прийняття проекту зонінгу в Одесі, адже документ розроблявся з численними порушеннями:

не створено погоджувальної ради,

не прийняті до уваги рекомендації Консультативної ради з питань планування територій міста Одеси,

не проведено громадських слухань, як передбачає статут міста Одеси,

та не погоджено документ з Міністерством Культури України, що передбачено частиною 14 статті 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

18 вересня «ДемАльянс» закликає вийти на Марш проти злочинного зонінгу Одеси.

14317456_1451715824844721_4509493784966449596_n

Фото зі сторінки в фейсбуці одеського "ДемАльянсу"

Також відомий одеський активіст Михайло Мейзерський підготував і подав позов до Приморського районного суду.

Головні вимоги:

визнати протиправною бездіяльність Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради щодо непроведення обов'язкових громадських слухань з обговорення  Плану зонування території (зонінгу) міста Одеси  у відповідності до Рішення Одеської міської ради від 25.08.2011 року «Про затвердження Статуту територіальної громади міста Одеси»

зобов'язати Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради вчинити дії щодо проведення обов'язкових громадських слухань з обговорення Плану зонування території (зонінгу) міста Одеси у відповідності до Рішення Одеської міської ради від 25.08.2011 року «Про затвердження Статуту територіальної громади міста Одеси»,

зокрема: ініціювати та забезпечити підготовку, організацію, проведення громадських слухань з обговорення Плану  зонування території (зонінгу) міста Одеси у відповідності до ст.ст.23,24 Рішення Одеської міської ради від 25.08.2011 року «Про затвердження Статуту територіальної громади міста Одеси».