Мінприроди вперше обиратиме Громадську раду через інтернет-голосування

14264209_10209407640201464_112982598975643994_nМіністерство екології та природних ресурсів України першим серед центральних органів виконавчої влади відмовилось від кулуарного формування своїх громадських рад на користь відкритого інтернет-голосування.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова громадської організації «Електронна демократія» Володимир Фльонц.

За словами Фльонца, досі до громадських рад при органах виконавчої влади обирали на закритому голосуванні, «де одні громадські організації голосували через інші громадські організації, таким чином, часто перемагали не ті хто більше працює «в полях», а хто домовився або створив собі декілька фейкових організацій. В результаті загальна довіра до громадських рад була надзвичайно низькою, а багато справжніх активістів залишались волонтерами, і навіть не пробували йти впливати на якість роботи органів влади».

Фльонц нагадав, що першим в Україні шлях відкритого формування ради громадського контролю обрало Національне антикорупційне бюро України.

«В результаті - свої повноваження члени ради отримали від тисяч громадян, які за них проголосували, а не від десятка організацій, з якими домовились», - наголосив активіст.

«Тепер черга Міністерства екології, і це дуже важливий крок, адже міністерство відповідає не тільки за стан екології, що нас оточує, а й за всі природні ресурси України, наше головне багатство і надбання. Повірте, ви не будете раді високим зарплатам, якщо у місті смог. Тому важливо, щоб це повідомлення почули справжні екологи, юристи, активісти що займаються екологією та довкіллям, тепер в них є всі шанси потрапити в раду і змінити її на краще», - написав голова ГО і додав: «Робота в громадській раді не оплачується, не дає жодного особливого статусу, переваг чи «корочки», тому не варто туди подаватись з корисливих мотивів. Натомість вона надає важелі, щоб говорити і бути почутим, доносити позицію громадськості, яка тебе обрала».

Повідомлення ініціативної групи з підготовки установчих зборів, які відбудуться 27 жовтня 2016 року, з формування Громадської ради при Мінприроди читайте ТУТ.