Гучну справу черкаського генерала Пустовара повернули на доопрацювання

cherk-pustowar-11У Печерському суді Києва відбулося перше судове слухання у справі черкаського генерала Владислава Пустовара.

Як ми вже повідомляли, 28 березня цього року генерала поліції, в.о начальника ГУ НП України Владислава Пустовара затримали у Києві начебто при спробі передати 2 тис доларів США та талонів на 400 літрів пального якомусь високопосадовцеві із МВС.  Головного поліцейського Черкащини підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України (пропозиція та надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище).

cherk-xabar-mvs-grn

Операцію проводив Департамент розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності Генеральної прокуратури України спільно з Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід для в.о. начальника ГУ Національної поліції в Черкаській області Владислава Пустовара – тримання під вартою. Як заставу для звільнення з-під арешту суд визначив 400 мінімальних заробітних плат.

cherk-pecher-raj-sud-kyiv

Того ж таки дня підозрюваного звільнили з-під варти під заставу у 551 тис. грн.

Це кримінальне провадження, на думку пана Пустовара, є сфабрикованим і має усі ознаки замовного. Він також оприлюднив окремі факти на доказ своєї непричетності до злочину.

Після гучного затримання чимало містян, громадські організації, спілки, підприємців влаштовували в обласному центрі численні акції на підтримку генерала Пустовара.

фото з сайту zmi.ck.ua

фото з сайту zmi.ck.ua

Нагадаємо, що досудове розслідування у справі в.о начальника ГУ НП України у Черкаській області Владислава Пустовара у визначений Кримінально-Процесуальним Кодексом України термін – два місяці – не вклалось. Слідство вели понад два десятки співробітників ГПУ. Воно тривало аж до початку серпня, тобто, понад чотири місяці. Стаття обвинувачення залишилася такою ж, як і при затриманні. «Але усе значно змінилося у досудовому слідстві. Всі матеріали є, які надали захисники і сам підозрюваний, які спростовують його вину. Думаю, що результат буде все-таки на користь відстороненого в. о. начальника поліції в Черкаській області», - зазначив правник Іван Мороз.

Іван Мороз, черкаський юрист, голова ГО «Міська варта»

Іван Мороз, черкаський юрист, голова ГО «Міська варта»

12 вересня після нетривалого засідання, розглянувши матеріали справи, суддя Карабань виніс рішення повернути справу на дослідування та подальше доопрацювання у прокуратуру. Про це повідомив Іван Мороз, черкаський юрист, голова ГО «Міська варта», який був присутнім на судовому розгляді.

"Отож, або слідчі знайдуть таки неспростовні докази вини Пустовара, або справу розглядатимуть такою, якою вона є", - каже пан Мороз.

Справу генерала Пустовара розглядав одіозний суддя Карабань, який залишається зручним для усіх режимів, і слухняно виконує усі найбрудніші доручення у судових справах.

«Суддя Володимир Миколайович Карабань зараз став відомим широкому загалу через участь у численних політичних розправах та неадекватних судових вироках над політичними в’язнями нового режиму. При цьому, його особа вже більше десятиліття входить до списку персон у суддівських мантіях, яких намагалися люструвати та засудити за численні злочини», - про це повідомляє видання Антикор.

Також видання пише про впливових покровителів одіозного судді.

cherk-xabar-mvs-dollar

«Узагалі уся ця справа, як говорять у народі, висмоктана з пальця. До прикладу, талони, які, нібито привіз як хабар Пустовар, коли розібралися, виявилося, належать якійсь київській фірмі. Тобто, то не наші, не черкаські талони. Та й сума у дві тисячі доларів, - це не та сума як для генерала, який їде у Київ вирішувати якесь серйозне питання. Говорять, що у Києві такі суми не ходять», - резюмував черкаський юрист Іван Мороз.

cherk-pustowar-01

Розслідуючи цю гучну справу, видання Антикор робить висновки, що «розправу над шефом Черкаської облполіції могли влаштувати самі ж силовики (прокурорські і копи), яких у народі прийнято називати «перевертнями в погонах» з помсти і планів посадити в крісло глави облполіціі зручну фігуру. Наприклад, менш принципову, «підгодовану», недолюстровану, недоатестовану, яка знає все старі «схеми» в Черкаській області та налагоджені зв'язки з криміналітетом.»

geraschenko-anton-4-cherk

Також видання подає пряму мову народного депутата України, члена колегії МВС України Антона Геращенка, який каже, що особисто знає Владислава Пустовара і сподівається, що суд відновить всі обставини цієї справи.

«І якщо доказів прокуратури не буде достатньо, то суд у такому разі не буде виносити обвинувального вироку. А якщо вирок не буде обвинувальний, то Владислав Пустовар має всі шанси відновитися на своїй посаді і знову працювати. Є таке поняття як судова помилка. Якщо, наприклад, є помилка слідства або брак доказів. Тому подивимося на те, як буде розглядатися справа в суді», - сказав пан Геращенко.