Головою Апеляційного суду Хмельниччини став суддя, щодо якого ВРЮ відкривала провадження

Анатолій Марцинкевич

Анатолій Марцинкевич

Головою Апеляційного суду Хмельницької області обрано Анатолія Марцинкевича, повідомив прес-центр Ради суддів України.

«За результатами голосування новим головою суду став Анатолій Миколайович Марцинкевич, суддя цього суду, член Ради суддів України. Він змінив на посаді Віктора Ковтуна, який пішов у відставку у зв'язку з досягненням 65-и років.

Рада суддів України щиро вітає колегу з обранням на таку відповідальну посаду, що є свідченням великої довіри і високої оцінки організаційних та управлінських здібностей.

У Раді суддів України переконані, що Анатолій Миколайович свій суддівський досвід сповна використає на відновлення довіри до судової влади та утвердження принципу верховенства права у державі», - йдеться у повідомленні Ради суддів.

Водночас адвокат Автомайдану Роман Маселко на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що за логікою Ради суддів «довіру має відновити обрання головою суду колишнього члена ВККС, якого на підставі закону «Про відновлення довіри до судової влади» саме для того, щоб відновити цю довіру, і було звільнено з ВККС. Та й з посади суддя Марцинкевич має бути звільненим згідно з законом «Про очищення влади», ВРЮ навіть почала розглядати справу по ньому» , - написав Маселко.

Крім того адвокат Автомайдану додав ще дві деталі, що характеризують нового голову Апеляційного суду Хмельницької області.

«А. Марцинкевич є головою суддівської династії і має двох синів-суддів. Один із них (колега Чауса по Дніпровському суду - Марцинкевич В.А.) виносив рішення про взяття під варту активістів Майдану і ВРЮ вже внесла подання про його звільнення у звязку з порушенням присяги

Другий син - суддя Хмельницького міського суду і чекає на призначення його безстроково. Тепер батько очолює суд, який переглядає рішення сина. Ще б когось у Верховний влаштувати…», - написав Маселко і додав: «Голову обирають судді і, можливо, п. Марцинкевич чудова людина та прекрасний суддя, але хіба не зрозуміло, що довіру таким вибором точно не відновиш».