Як живе суддя Львівського окружного адміністративного суду Оксана Карп’як

karp-1Інколи суддя привертає нашу увагу до себе лише одним своїм рішенням, але потім, проводячи власне розслідування, ми дізнаємося набагато більше цікавої інформації. 

Знайомтесь – Карп’як Оксана Орестівна, суддя Львівського окружного адміністративного суду. Розслідування PROSUD.

Свою суддівську кар’єру пані Карп’як розпочала у 2008 році, коли була призначена суддею Львівського окружного адміністративного суду терміном на 5 років.

Весною 2013 року суддя Оксана Карп’як скасовує рішення Львівської міської ради «Про заборону використання окупаційної символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території м. Львова» в частині заборони використання на території м. Львова символіки неіснуючої держави – СРСР, комуністичної символіки на будівлях державних установ і комунальних підприємств м. Львова, під час проведення масових заходів, чим викликає суспільний резонанс та хвилю незадоволення громадськості.

І восени того ж 2013 року, за кілька місяців до початку Революції Гідності, Верховна рада призначає Оксану Орестівну Карп’як суддею пожиттєво.

Судячи з декларацій пані Карп’як за 2013 та 2014 рр., єдиним її доходом є заробітна плата судді. Так, згідно з офіційними даними, пані Карп’як проживала разом з неповнолітнім сином на 167 тис.грн в 2013 та 182 тис.грн у 2014 роках.

karp-2

karp-3

Матір’ю-одиначкою Оксана Орестівна стала у 2012 році, коли розлучилася зі своїм чоловіком – Михайлом Павлишиним. Колишній чоловік пані Карп’як є також колишнім держслужбовцем та начальником Личаківського відділу державної виконавчої служби.

29-го лютого 2012 року, будучи начальником Личаківського ВДВС, Михайло Павлишин отримує хабар у розмірі 6000 гривень (750$) за нестягнення виконавчого збору. Пізніше, в ході розслідування, пан Павлишин зізнається у вимаганні та отриманні ним неправомірної винагороди. У червні 2013 року Галицький районний суд м. Львова визнає Павлишина Михайла Олеговича винним за частиною 3 ст. 368 КК України та призначає йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років з позбавленням права обіймати посади в органах державної служби строком на 2 роки. Втім, тією ж постановою пан Павлишин звільнений від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік. Також рішенням суду в Михайла Олеговича конфісковують майно у вигляді автомобіля вартістю 117 тис.грн.

Важливо зазначити, що пан Павлишин виступив перед судом вже у статусі розлученого. Розлучилися ж суддя Карп’як та пан Павлишин всього через 3 дні після одержання Михайлом Олеговичем неправомірної винагороди.

У листопаді ж 2015 року Франківський районний суд м.Львова під головуванням судді Мартинишин повністю звільняє від покарання Михайла Павлишина.

Здавалося б, суддя Оксана Карп’як не має жодного відношення до життя свого екс-чоловіка-хабарника після їхнього розлучення у 2012-му році. Однак у серпні 2016 року в пані Карп’як та пана Павлишина народжується спільна дочка – Павлишина Єва Михайлівна.

Саме цей факт наштовхує нас на думку, що швидке "розлучення" судді з Михайлом Павлишиним через три дні після затримання останнього на хабарі є нічим іншим як спробою приховати спільне майно від конфіскації, адже, частина 3 статті 368 КК України , за якою було засуджено пана Павлишина, передбачає конфіскацію майна. Однак, будучи розлученим, пан Павлишин офіційно володів лише недорогим автомобілем, який і було конфісковано за рішенням суду в 2013 році.

Яке ж майно намагалися приховати Оксана Карп’як та Михайло Павлишин розлучившись?

Згідно з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Державним земельним кадастром, пані Карп’як володіє земельною ділянкою та чималим будинком площею 285м², що вона і зазначила у своїй декларації.

karp-4

karp-5

karp-6

Розташований будинок пані Карп’як у самому центрі Львова, по вулиці Л.Толстого. Земельна ділянка на 354м², про яку згадує суддя в декларації, -  це ділянка під будинком, яка є зоною особливого режиму забудови, тобто, історичним ареалом.

karp-7

karp-8

karp-9

karp-10

Вартість 1м² нерухомості в даному районі на сьогоднішній день стартує від 1000$, тобто, мінімальна вартість будинку пані Карп’як на даний момент складає біля 285тис.$, або більше 7 млн.грн.

Припускаємо, що метою розлучення з паном Павлишиним було приховування від конфіскації саме цього будинку.

Однак, окрім причини можливого фіктивного розірвання шлюбу, в нас лишаються питання до Оксани Карп’як щодо того, як, живучи практично лише на одну суддівську заробітну плату, їй вдалося обзавестися будинком вартістю в десятки її річних заробітних плат в елітному районі Львова?

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

PROSUD

Читайте також: Як живе заступник голови апеляційного суду Закарпатської області Сергій Павліченко

Як живе заступник голови Апеляційного суду Закарпатської області Ганна Фазикош

Як живе суддя Луцького міськрайонного суду Анатолій Пахолюк

Як живе суддя Рівненського апеляційного господарського суду Ірина Павлюк

Як живе суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ярослав Мамчур

Як живе суддя апеляційного суду Київської області Олександр Шевченко

Як живе суддя апеляційного суду Києва Дмитро Сокуренко

Як живе суддя Апеляційного суду Київської області Микола Авраменко

Як живе суддя Київського апеляційного господарського суду Людмила Гарник