Корчак: Досі відсутні електронні декларації Президента, прем’єра, нардепів і міністрів

c4bffb14a0d306a658f737da6c3ed83bЕлектронну декларацію із високопосадовців подав лише один член Кабінету міністрів – заступник міністра енергетики та вугільної промисловості.

Більшість декларантів – держслужбовці середньої ланки, судді й прокурори.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак.

«Наразі маємо 1908 користувачів та 195 внесених до Реєстру декларацій. Це 111 щорічних декларацій (за 2015 р.), 27 повідомлень про зміни в майновому стані, 51 декларація держслужбовців перед звільненням та 6 декларацій, поданих суб’єктами декларування, які є кандидатами на посаду», - написала голова НАЗК і додалоа, що більшість декларантів – начальники й заступники відділів, керівники апаратів, судді й прокурори.

«В Реєстрі досі відсутні декларації високопосадовців – Президента, Глави Уряду, народних депутатів, міністрів. Єдиним, хто наразі публічно відзвітував про свої доходи, є заступник міністра енергетики та вугільної промисловості. Також, в Реєстрі зафіксована інформація про зміни в майновому стані одного з депутатів Верховної Ради України», - зазначила голова НАЗК.

За інформацією, що розміщена на сайті НАЗК, станом на 12 вересня 2016 року в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, нараховується 195 декларацій.

Із них: 111 декларацій – це щорічні декларації за 2015 р.; 27 декларацій – повідомлення про зміни в майновому стані суб’єкта декларування; 51 декларація – декларації суб’єкта декларування перед звільненням; 6 – декларації, подані суб’єктами декларування – кандидатами на посаду.

Як повідомляв «Ні корупції!», НАЗК закрила доступ до системи електронного декларування до 1 вересня. 15 серпня система електронного декларування була запущена, не будучи доопрацьованою, зокрема – не маючи необхідного сертифікату безпеки.