ФОТО
| |

ГПУ вперше передала в суд справу про договірний матч у футболі

98_mainГенпрокуратура завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою двох футболістів – професіоналів в одержанні хабара за «злиття» матчу.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України спільно з Департаментом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою двох футболістів – професіоналів у прийнятті пропозиції та одержання неправомірної вигоди за «злиття» матчу команди, яку представляють на футбольних полях України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що футболісти – професіонали одного із футбольних клубів у рамках проведення чемпіонату України U-21 сезону 2015/2016 у серпні 2015 року отримали та прийняли від свого одноклубника пропозицію та своїми умисними діями забезпечили фіксований результат в одному з футбольних матчів, а саме програш своєї команди, за що отримали неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів на загальну суму понад 100 тис грн.

22 серпня 2016 року за результатами розслідування та наявності достатніх доказів цим любителям легкої наживи повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 354 КК України, та за результатами досудового розслідування обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті.

Це перше в історії скероване до суду кримінальне провадження стосовно професійних футболістів за організацію ними «необхідного» рахунку в матчі.

Додамо, що згідно з ч. 4 ст. 354 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді штрафу від 500 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 160 до 240 годин, або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Раніше повідомлялося про те, що футболісти молодіжної команди харківського «Металіста» U-21 звинувачуються в участі в договірних матчах. Гравці забезпечували суперникам необхідний результат на полі за суму від 8 до 20 тисяч доларів за матч.

Доданий до: Корупція в Харкові, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії