ГПУ вперше передала в суд справу про договірний матч у футболі

98_mainГенпрокуратура завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою двох футболістів – професіоналів в одержанні хабара за «злиття» матчу.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України спільно з Департаментом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою двох футболістів – професіоналів у прийнятті пропозиції та одержання неправомірної вигоди за «злиття» матчу команди, яку представляють на футбольних полях України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що футболісти – професіонали одного із футбольних клубів у рамках проведення чемпіонату України U-21 сезону 2015/2016 у серпні 2015 року отримали та прийняли від свого одноклубника пропозицію та своїми умисними діями забезпечили фіксований результат в одному з футбольних матчів, а саме програш своєї команди, за що отримали неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів на загальну суму понад 100 тис грн.

22 серпня 2016 року за результатами розслідування та наявності достатніх доказів цим любителям легкої наживи повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 354 КК України, та за результатами досудового розслідування обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті.

Це перше в історії скероване до суду кримінальне провадження стосовно професійних футболістів за організацію ними «необхідного» рахунку в матчі.

Додамо, що згідно з ч. 4 ст. 354 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді штрафу від 500 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 160 до 240 годин, або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Раніше повідомлялося про те, що футболісти молодіжної команди харківського «Металіста» U-21 звинувачуються в участі в договірних матчах. Гравці забезпечували суперникам необхідний результат на полі за суму від 8 до 20 тисяч доларів за матч.