Затриманий у п’ятницю на хабарі заступник голови КОДА у понеділок на роботі заявив, що це ще «потребує вивчення»

img_7662-698x466Заступник голови Київської обласної державної адміністрації Ігор Любко сьогодні прийшов на роботу і зробив офіційну заяву про те, що інцидент із його затриманням на хабарництві «кидає тінь на виконавчу владу Київської обласної держадміністрації та всієї Київської області, і потребує вивчення».

Відповідна заява Ігора Любка розміщена на офіційному сайті КОДА.

«Всі напевно знають про інцидент, який стався з п’ятниці на суботу на минулій неділі. По Київській облдержадміністрації та по помешканням наших колег пройшли обшуки силових структур з приводу вимагання та отримання хабара у великих розмірах.
Це дуже серйозний аргумент, який кидає тінь на виконавчу владу Київської обласної держадміністрації та всієї Київської області, і потребує вивчення», - заявив Любко.

Заступник голови ОДА попросив створити робочу групу та зробити службову перевірку цих фактів, ретельно і незалежно їх вивчити та розібратися в цій ситуації, зробити належні та категоричні висновки в подальшій роботі адміністрації.

Також І. Любко подав клопотання про відсторонення його від виконання службових обов’язків на час розслідування правоохоронними та судовими органами «події, що сталася 10 вересня 2016 року, у зв’язку з тим, що це сталося у підпорядкованому мені підрозділі Київської обласної державної адміністрації».

«Сподіваюсь на ретельне і неупереджене розслідування цієї події», - зазначив Любко.

Зауважимо, що І.Любко просить розібратися стосовно події, яка сталася 10 вересня, хоча у ГПУ чітко вказують, що затримання Любка на хабарництві сталося ввечері 9 вересня.

Також у ГПУ вказали, що станом на 10 вересня «проводиться комплекс невідкладних процесуальних та слідчих дій, спрямованих на встановлення фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення, усіх причетних до вчинення злочину осіб та вирішується питання про обрання затриманим запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою».

Водночас, як повідомили «Ні корупції!» в прес-службі Київської ОДА, сьогодні зранку І.Любко прийшов на роботу, зробив відповідну заяву, попросив відсторонити його від виконання службових обов’язків на час розслідування і пішов.

Офіційний коментар прес-служба КОДА пообіцяла надати «Ні корупції!» впродовж найближчого часу.

Як повідомляв «Ні корупції!», ГПУ затримала на хабарі заступника губернатора Київщини, сам губернатор втік.

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Любко через посередника Юрія Пуденка, який є начальником управління Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА, отримав 200 тис. грн. від своєї підлеглої за безперешкодне переведення до іншого державного органу.

«За версією слідства – Любко спільно із губернатором Мельничуком місяць тому отримали непідтверджену інформацію відносно того що керівником Департаменту АПК області виплачено суму в розмірі 15млн.грн. фермерам у якості компенсації за бюджетною програмою, оскільки по їхньому розумінню, така сума без відкату виплачена бути не могла, почали вимагати частину коштів, які начебто отримала зазначена керівниця департаменту, погрожуючи звільненням», – написав Аваков на своїй сторінці у Фейсбук.

«В подальшому остання знайшла інше місце роботи, про що повідомила керівників. Любко за погодженням із губернатором вимагав зазначену суму за підписання розпорядження про звільнення із формулюванням, яке не зашкодило б подальшому працевлаштуванню», – додав він.

Генпрокурор Юрій Луценко, своєю чергою, заявив, що нині слідство вивчає роль у цьому інциденті самого губернатора Максима Мельничука.

«Слідство вивчає роль в цьому злочині Голови ОДА Мельничука, який декілька днів назад терміново подав у відставку», – написав Луценко.