У Дрогобичі “пошесть”: дороги ремонтують фірми -“одноденки”

biolНещодавно не лише у Дрогобичі, а й далеко поза межами області прогриміло, що у нас міськрада віддала ремонт вулиць Бориславської та Горішня Брама фірмі, створеній за 18 днів до підписання договорів.

Втім, це ще далеко не все: свої дороги Дрогобич ремонтує не однією цією «одноднівкою».

Так, всередині серпня прес-служба міської ради повідомила, що у Дрогобичі розпочалась ревіталізація однієї з найстаріших вулиць міста – вул. Ковальської. Здавалось би, ревіталізація – це не просто ремонт, це річ дуже відповідальна і серйозна, і її мають здійснювати справжні профі. Але ж ні! Ревіталізацію на вулиці Ковальській здійснює чергова «одноденка».

Знайомтесь: фірма «Біолбуд». У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зазначено, що ПП «Біолбуд» зареєстроване у м.Львів.  Засновник- Білас Олег Ігорович. Розмір статутного капіталу підприємства, яке має право займатися підготовчими роботами на будівельному майданчику, електромонтажними роботами, іншими роботами із завершення будівництва, іншими спеціалізованими будівельними роботами, будівництвом житлових і нежитлових будівель; будівництвом доріг і автострад, будівництвом трубопроводів, - становить аж.. тисячу гривень.

biol-r

biol-r2

Дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи 15.07.2016. Впродовж 15-18 липня підприємство було взяте на облік у органи статистики, Міндоходів, Пенсійного фонду України.

На фірму покладено обов’язок, згідно з Договором, провести наступні роботи: укладання трубопроводу і каналізацій, капремонт дороги, проведення освітлення, встановлення лавочок і клумб, тощо. А для цього, поза сумнівом, підприємство мало б володіти відповідною технікою. Втім, у отриманому на наш запит Витягу з Єдиного державного реєстру МВС України читаємо, що інформація про зареєстровані цією фірмою авто відсутня.

biol-mvs2

А тепер перейдімо до засновника підприємства – Біласа Олега Ігоровича. Цікаво, бо у цьому ж таки Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань знаходимо ще одну інформацію: Білас О.І є також приватним підприємцем – з березня ц.р. Місцезнаходження юридичної особи ПП «Біолбуд» і місце проживання ФОП Біласа – одна й та ж квартира у м.Львів. Згідно з КВЕДами, п.Білас має право займатися такими роботами: оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

biol-r3

Щоправда, моніторинг транспортних засобів п.Біласа на наявність необхідної техніки теж не втішив. За прізвищем Білас.О.І. зареєстроване лише одне авто: Кіа Спортедж, 2016 року випуску. Навряд чи одним лише новеньким "Кіа" можна цілу ревіталізацію провести.

Більше жодної інформації ні про ПП «Біолбуд», ні про ФОП Біласа О.І. в відкритих джерелах знайти не вдалось. Крім єдиної: на запит по прізвищу-імені Гугл видав Декларацію про майновий стан старшого оперопувноваженого карного розшуку ЛВ в аеропорту Львів Залізничного РВ Біласа Олега Ігоровича. Подальший пошук по сайті поліції інших результатів не дав - жодної більше згадки.

biol-r5

Cпочатку виник сумнів щодо того, чи це однофамільці, чи одна і та ж особа. Але всі сумніви розвіялись, коли ми побачили ще одне розслідування - сайту "Наші гроші". У публікації "Рідні фірми «Плис» і «Плас» розіграли торги на облаштування громадського простору у Львові" йдеться про те, що Шевченківська райадміністрація Львівської міськради 2 вересня підписала договір на облаштування громадського простору на вул. Миколайчука з ПП «Плис» за 2,8 млн грн. "Власником ПП «Плис» зі «статутником» в одну тисячу гривень є Мальцева Юлія, 1981 року народження. Єдиним конкурентом переможця ПП «Плис» на торгах було ПП «Плас», «статутник» якого також становить 1 тис. грн. Власником є 25-річна Наталія Білас.

Брат Наталії Білаc – Олег Білас – є чоловіком Юлії Мальцевої, чия фірма і перемогла на торгах. Про це вдалося дізнатися із декларації про доходи за 2014 рік Олега Біласа, яку він заповнював як старший оперуповноважений карного розшуку лінійного відділення в аеропорту Залізничного райвідділу міліції", - пишуть у "НГ". До речі, реєстрація ПП "Плас" проведена за тією ж адресою, що й ПП "Біолбуд", та ФОП Білас - м.Львів, вул.Зубрівська 34Г\5.

bb

Та повернімось до самої вулиці. Департамент міського господарства Дрогобицької міської ради 1 вересня цього року перерахував попередню оплату за ремонт доріг у сумі 246 тис. грн ПП «Біолбуд». Про це повідомляється на порталі Є-Data, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів.

biol-e

Згідно з інформацією на порталі Є-Data, договір на капітальний ремонт вулиці Ковальської було укладено 29 серпня ц.р. Втім, на порталі Prozorro інформації про укладений договір нема. А це – порушення ст..2 ЗУ «Про публічні закупівлі», згідно з якою, «у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини (200 тис.для товарів та 1,5 млн.грн для робіт – авт.), замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону».

В сухому підсумку: з фірмою, яка створена лише у липні і статутний капітал якої становить 1 тис.грн, за якою не зареєстровано кранів, автогрейдерів, тракторів та ін. техніки, укладають угоду на суму 822 тис 170 грн. для здійснення капітального ремонту (ревіталізації) однієї з найдавніших вулиць Дрогобича. До речі, за словами експертів, ця сума може бути переглянута. І навряд чи в сторону зменшення.

З середини серпня «хтось» на вулиці розпочинає роботи. Хто це був і на яких підставах – не зрозуміло, адже угода з ПП «Біолдбуд» укладається аж 29 серпня, а жодних інших платежів на цю чи жодну іншу фірму по цьому об’єкті більше знайти так і не вдалось.

В принципі, такі роботи на вулиці міста без наявних документів і угод можна вважати самозахопленням.

biol-m1

Поміж тим, на нараді в ратуші  ще 15 серпня (до укладання договору) міський голова підтверджує, що ведуться роботи на вулиці Ковальській, і зазначає, що відповідальний там - його одіозний радник з питань ЖКГ Василь Качмар, який навіть "особисто бруківку перераховував".

Як було "перераховано"фактично вічну австрійську бруківку, ви можете побачити на власні очі. Вона частково вивезена, а частково, наче сміття, розкидана на будівельному майданчику. Натомість, замість австрійської бруківки і гранітних бордюрів (які були там досі), на вулиці кладуть бетонні "поребрики" і бетонну бруківку, котрі прослужать зовсім недовго.

b2

b3

Більше того, 9 вересня у Дрогобицькій міській раді повідомили наступне: ремонтні роботи на вулиці Ковальській продовжать через додаткові роботи. Кажуть,  було переглянуто проектно-кошторисну документацію, до якої запропоновано зміни, оскільки в ході ремонту виникла потреба у додаткових роботах. "Як пояснив підрядник, було змінено площу замощення бруківки, також необхідно перепланувати монтаж стічних жолобів та ліхтарів", - зазначають у мерії.

А, отже, вартість "ремонту", який проводить "одноднівка", таки зросте.

b4

7 вересня в Департамент міського господарства було надіслано інформаційний запит, у якому просимо чітко написати імена-прізвища та посади осіб, які безпосередньо відповідальні за прийняття рішень щодо обрання підрядників для ремонту доріг у місті Дрогобич. Адже фірми-одноденки, найнявши субпідрядників, роботи так-сяк таки, звісно, виконають, а потім, не виключено, що зникнуть. З кого відтак про гарантію на роботи запитувати? Про яку гарантію взагалі мова бути може?

Складається враження, що у Дрогобичі завівся такий-собі «дядя Вася», який притягує (можливо, й причетний до створення) оці "одноденки" та дає вказівки їх залучати до робіт. І якщо це дійсно так, то люди, прізвища яких нам, сподіваємось, надасть у відповіді Департамент, мають розуміти: у випадку чого – відповідальними і крайніми буде не міфічний «дядя Вася», а саме вони.

Марія Кульчицька, МЕДІА Дрогобиччина