Суддя Чаус отримав $150 тисяч хабаря у справі бабусі, яка торгувала димедролом

680_57ce7ddf00e19Суддя Микола Чаус отримав хабар у розмірі $150 тис у справі по торгівлі димедролом.

Про це свідчать дані Реєстру судових рішень, повідомляють «Наші гроші».

Обвинуваченою у справі є Світлана Сасевич. Це 74-річна жінка з м.Боярка, на Київщині. 9 серпня суддя Чаус визнав її винною за ст. ч. 1 ст. 311, ч. 3 ст. 311, ч. 3 ст. 321, ч. 4 ст. 321, ч. 1 ст. 307 КК України. У судовій ухвалі повідомляється, що у 2013 році Сасевич купувала і продавала димедрол, трамадол, зопіклон, псевдоефедрин.

Сасевич судили за статтями щодо незаконного придбання, зберігання і збуту отруйних, сильнодіючих, наркотичних речовин. По цих статтях можливе покарання до 10-12 років позбавлення волі.

Але суддя Чаус застосував ст.69 ККУ, яка передбачає м’якше покарання, ніж передбачено законом. Відтак Сасевич засудили до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна, водночас звільнивши її від відбування покарання з іспитовим строком на один рік і шість місяців. Текст вироку у реєстрі досі не опубліковано. Відомо, що на нього подано апеляцію.

У поданні до Верховної ради щодо згоди на затримання Чауса вказано, що провадження проти судді відкрито ще в березні 2016 р. Це сталося за заявою дочки обвинуваченої – Діани Поліщук. Вона повідомила, що суддя вимагає у її матері $100 тис. Пізніше суму хабаря збільшили.

Детективи стверджують, що 9 серпня перед винесенням вироку суддя Чаус отримав $150 тис готівкою. Він розділив гроші на дві частини: $80 тис приховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка і Садового товариства «Приозерне», решту $70 тис залишив в автомобілі.

11 серпня судді Чаусу повідомлено про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет. Тільки 6 вересня Верховна рада проголосувала за арешт Чауса. Однак у той же день стало відомо, що Чаус втік. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що Микола Чаус знаходиться в окупованому Криму.

За інформацією ЗМІ, Чаус начебто заховав гроші на місці своєї майбутньої дачі. Мати зниклого судді стверджує, що він не винен і ніколи не мав багато гроші, жив в отриманій від держави квартирі, а вона щомісяця віддавала йому половину своєї пенсії.

Як повідомляв «Ні корупції!», 9 серпня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 млн грн).

Суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус систематично ухвалював неправомірні рішення, цькував автомайданівців та звільнив Юрія Іванющенка від міжнародного розшуку.
Тимчасова слідча комісія з перевірки суддів знайшла в його вердиктах порушення присяги, а Вища рада юстиції залишала Чауса на роботі.

Згодом з’явилася інформація про те, що суддя Чаус утік в Крим: правоохоронці не мали права перешкоджати Чаусу в пересуванні через суддівський імунітет.

Сьогодні, 12 вересня, стало відомо, що суд дозволив затримати суддю Чауса.