Поліція перевіряє законність придбання одеською владою тролейбусів “Богдан”

od2042tbПриморський відділ Одеської поліції перевіряє законність закупівлі 5 тролейбусів комунальним підприємством «Одесміськелектротранс» на суму, що перевищує 26 мільйонів гривень.

Це стало відомо з відповіді на запит, який «Ні Корупції!» надіслав у прокуратуру Одеської області.

Наразі справа вже є у Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

На думку активістів організації «Верховенство права», які й заявили про можливе порушення законодавства у сфері державних закупівель посадовцями, тролейбуси були закуплені за завищеною ціною – бюджет втратив близько 9 мільйонів гривень.

35

Скан відповіді прокуратури Одещини

Як бачимо у скані витягу з кримінального провадження, який оприлюднило видання «УСИ», стосовно посадовців відкрито справу за частиною 1 статті 191 Карного кодексу України, тобто, привласнення, розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні. Якщо буде доведено вину комунальників, їм загрожує штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 4 років, або позбавленням волі на строк до 4 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

bezymyannyj-71

Раніше «Ні Корупції!» розповідав про закупку в Одесі 5 нових тролейбусів у фірми «Богдан», яка раніше належала Петру Порошенкові, а нині - його бізнес-партнеру Свинарчуку. Пропозиція була не з найменшою ціною, але інша фірма, що пропонувала тролейбуси вартістю 3,5 мільйони гривень за штуку, не виконала технічне завдання одеських замовників. Врешті КП «Одесміськтранс» підписало договір на закупку тролейбусів за ціною 5,3 мільйони гривень за одиницю.

Слід зазначити, що новий транспорт буде з кондиціонерами, але, як заявив директор КП «Одесміськелектротранспорт» Дмитро Жеман, у салонах їх вмикати не будуть, бо через часті зупинки вони не дають потрібного ефекту, більше того, люди похилого віку скаржаться, що через кондиціонери хворіють.

Подібна неоднозначна ситуація з закупівлею транспорту склалася і в інших регіонах України. Так, зокрема в Полтаві в тендері на покупку 5 тролейбусів беруть участь 3 фірми, одна з яких виробляє «Богдани», інша — їх продає, а третя — програє у конкурсі, бо її тролейбуси не підходять під умови. Ціна питання – майже 25 мільйонів гривень.