Екс-чиновник розповів, як зникають гроші на ремонт доріг

Колишній голова дорожнього департаменту Міністерства інфраструктури України Роман Хміль заявив, що Мінфін постійно займався махінаціями із коштами, які виділялись автодорам.

Про це повідомляє ТСН.

“Ми вперлися в Верховну Раду – нічого не було прийнято. Всі розмови точаться навколо цього. Хочете, щоб ми проголосували за такий законопроект? Посадіть нашу людину в таке крісло”, – зазначив він.

Наприклад, депутати мали б проголосувати за створення спеціального дорожнього фонду, куди повинні були надходити гроші від акцизу на нафтопродукти і далі йти на ремонт. У 2015 році сума бензинових надходжень сягала 26 мільярдів гривень.

На сьогодні акциз, який має бути цільовим на дороги, і який всі автомобілісти сплачують, коли купують бензин. Держава нам каже, що ви маєте платите цей акциз тому, що нам потрібно ремонтувати дороги, якими ви їздите, а по факту на дороги доходить до 10% тих грошей, які збираються”, – додав Хміль.

Таким чином, 26 мільярдів гривень знову підуть куди завгодно, тільки не на дороги. Але платять автовласники не тільки той акциз. Уже два роки діє 5% податок на роздрібний продаж пального на АЗС. Щоразу, заправляючи власний автомобіль, 5% від загальної суми ви віддаєте до бюджету населеного пункту, де розташована заправна станція.

Наприклад, загалом в 2015 році, згідно з відповіддю Київської міськдержадміністрації, столиця отримала майже 1 млрд гривень від податку на паливо.

Цього року дохід буде ще більшим. При цьому, в державі створена система, за якою роботу Укравтодору контролює тільки сам Укравтодор.

“Укравтодор контролює сам себе і навіть ті гроші, які ми узгодили з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Вони були готові цього року профінансувати експертизу всіх доріг в Україні. Ця експертиза була скасована командою Володимира Омеляна та в.о. голови Укравтодору Євгена Бараха”, – розповів Роман Хміль.

Своєю чергою, юристи закликають автовласників викликати поліцію туди, де знайдена яма на дорозі. У результаті правоохоронці мають змусити дорожників переробити неякісні ділянки шляхів.

Україна займає 139 місце з 142 країн у світі за якістю доріг. При цьому 97% шляхів у незадовільній якості. Лише 10% від усіх зібраних на дороги коштів надходять на їхнє утримання.

Нагадаємо, нещодавно на Закарпатті мешканці самотужки відремонтували дороги, утричі дешевше, ніж зазвичай коштує автодору.

Інформатор