“Декорупція” стартувала

de1

В Україні розпочала роботу антикорупційна платформа «Декорупція». До її створення долучилися Transparency International Україна, Міністерство юстиції, Національна рада реформ та новостворені органи, які мають протистояти корупції в Україні, повідомляє «Радіо Свобода».

Ініціатори проекту сподіваються, що платформа стане ефективним майданчиком для комунікації між владою, представниками бізнесу, засобами масової інформації, а також громадськими й міжнародними організаціями.

За словами першого заступника міністра юстиції Наталії Севостьянової, одна з найбільших проблем реформ, які сьогодні відбуваються в Україні, – це відсутність коректної комунікації поміж різними відомствами.

«На наш погляд, найбільша проблема всіх реформ, які здійснюються в країні, - це відсутність належної комунікації або відсутність комунікації загалом», - сказала вона, додавши, що саме тому запуск такої антикорупційної платформи дуже важливий.

У довгостроковій перспективі платформа вона сприятиме підвищенню обізнаності суспільства щодо боротьби з корупцією.

«Корупція не повинна нести ризик для нацбезпеки і не повинна заважати стабільному розвитку країни", - сказала Н.Севостьянова.

Основною метою комунікаційної платформи є підтримка імплементації антикорупційної реформи в Україні. Зокрема учасники ініціативи мають намір працювати над формуванням нульової толерантності суспільства до виявів корупції.

У Міністерстві юстиції також сподіваються, що це стане важливим інструментом у вихованні нульової толерантності до корупції.

Найближчими цілями платформи вбачають у збиранні й поширенні інформації.

«Зібрати наявну інформацію про антикорупційні органи й механізми, які є. Подивитися, де суспільству не вистачає інформації й заповнити цю прогалину. Дуже мало інформації, особливо в регіонах про те, як можна долучитися до подолання корупції. Це, наприклад, механізми захисту людей, які свідчать про корупцію», – сказав член правління Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.