Розслідування справи зниклого в НБУ золота призупинено

0034Слідчі поліції зупинили кримінальне провадження, відкрите восени 2014 року після зникнення в Одеському відділенні НБУ  золотих зливків на суму 5 мільйонів гривень. Головна причина призупинення у тому, що  підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності. Наразі правоохоронцям його місцезнаходження не відоме. Це випливає з офіційної відповіді ГУНП в Одеській області на запит «Ні Корупції!».

Слід зазначити, що заявив про злочин правоохоронцям ще в листопаді 2014 року в.о. начальника Управління національного банку України в Одеській області. Під підозру підпав працівник управління Юрій Насіковський. Тоді було відкрите кримінальне провадження за частиною 5 статті 191 КК України, тобто, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах.

Насіковському було повідомлено про підозру. У разі доведення провини йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна. Але підозрюваний зумів утекти.

61

Як повідомляв «Ні Корупції!», восени 2014 року стало відоме, що зі сховищ в Одеському територіальному підрозділі НБУ зникли кілька кілограмів золота на загальну суму 5 мільйонів гривень – зливки були замінені свинцем. Цей факт виявила планова перевірка. Після виявлення пропажі НБУ вирішив відмовитись від скупки дорогоцінних металів у населення. Більше того, в той же час стало відомо, що обсяги золота в міжнародних резервах Національного банку України скоротились із 40 тонн до 26. Представники НБУ пояснили це оптимізацією резервів.

Надати будь-яку інформацію стосовно цієї справи прокуратура Одеської області відмовилась, посилаючись на те, що запит не підпадає під дію закону про публічну інформацію.

На сайті «Миротворець» можна знайти інформацію про підозрюваного, який переховується від слідства. Зокрема, зазначено, що Насіковський зник 31 січня 2015 року.

60