На Київщині фермеру, який не мав техніки, дали 87 га землі, не схожої на поле

66_mainПрокуратурою Київської області громаді повернуто земельні ділянки площею понад 87 га.

Було заявлено цивільний позов до фермера та управління Держземагентства (на даний час Головне управління Держгеокадастру у Київській області) про визнання недійсними та скасування наказів Головного управління Держземагентства у Київській області та договорів оренди земельних ділянок і рішенням Ставищенського районного суду Київської області цей позов задоволено у повному обсязі.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Водночас, не погоджуючись із таким рішенням суду, фермер подав апеляційну скаргу, яку було відхилено, а рішення Ставищенського районного суду залишено без змін.

У ході розслідування прокуратура виявила низку порушень вимог земельного законодавства під час відведення земельних ділянок для ведення фермерського господарства.

Так, наказами Головного управління Держземагентства у Київській області у 2014 році надано дозвіл одному із фермерів району на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею понад 87 га вартістю майже 2 млн гривень, з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства.

У подальшому, всупереч вимогам законодавства, наказами управління Держземагентства затверджено документацію із землеустрою щодо відведення вказаних земельних ділянок для ведення фермерського господарства та надано в оренду строком на 21 рік.

Крім того, прокуратурою установлено, що фермер, який отримав земельні ділянки, не має можливості займатися фермерським господарством, оскільки в останнього відсутня сільськогосподарська техніка та інші засоби для обробітку земель.

Також встановлено, що вказані земельні ділянки не являють собою єдиного масиву, що у свою чергу унеможливлює їх раціональне використання.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Закарпатті працівниця Держгеокадастру «спалилась» на тому, що при оформленні 25 гектарів землі під фермерське господарство вимагала від фермера за кожен гектар по тисячі доларів хабара.