Фірма чернівецького професора отримала від Нацгвардії 9,6 мільйонів на закритому тендері

Військова частина 3030 Національної гвардії (Київ) 29 серпня уклала угоду з ТОВ «Компанія Тітал» щодо ремонту спецавтомобілів вартістю 9,60 млн грн. Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на «Віснику державних закупівель». Закупівлі відбувались за переговорною процедурою. Фірма-переможець виявилась з чернівецьким корінням. Співзасновником її є професор, викладач кафедри історії України Чернівецького національного університету Петро Брицький.

Як повідомляє видання, угодою передбачено до кінця року зробити ремонт та модернізацію двох автомобілів АВС-40 «Торнадо» на базі автомобіля КАМАЗ (на фото).

Ремонт одного авто коштуватиме 4,80 млн грн, або близько 190 тис.дол.  Це ненабагато дешевше від закупівельної ціни цих водометів. МВС купило їх у 2012 році по 2,45 млн грн, що тоді відповідало $300 тис.

Разом з тим, вартість ремонту міліцейських водометів набагато більша, ніж абсолютно нові пожежні автоцистерни, нещодавно замовлені Держслужбою надзвичайних ситуацій по 3,77 млн грн., йдеться на сайті "Наші гроші".

Відповідно до даних Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ТОВ «Компанія Тітал» засновано Павлом та Петром Брицькими.

brytskyj

person_photo

Петро Брицький - професор та співробітник кафедри історії України Чернівецького національного університету, де працюють та викладають родичі колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Як повідомляють "Наші гроші", "Компанія Тітал" була співзасновником ТОВ «Дозор» разом із «Благодійним фондом сприяння державній пожежній охороні міста Києва», яку заснували Ігор Немировський і Анатолій Косар. Останній у 2003-2006 роках працював начальником Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій в місті Києві. Пов’язані з його родичами фірми отримали ліцензії ДСНС на посередницькі послуги з передачі тривожних сигналів про пожежу. З 2010 року очолює Управління екологічної політики та техногенної безпеки Секретаріату Кабінету Міністрів України.

"Ні корупції!" перевірили на Єдиному порталі публічних фінансів, скільки коштів "Компанія Тітал" отримала від бюджетних установ. Виявилось, що мільйонні договори переважно з управліннями Держслужби з надзвичайних ситуацій фірма почала укладати з осені 2015 року. І станом на 9 вересня 2016 року фірмою отримано більше 46 мільйонів гривень.

jjjtsjts