Депутату – так! Підприємцю – ні! Політична корупція від трускавецької влади

kuts-2

Підприємець Володимир Куц на будівельному майданчику

Право на реалізацію свого бізнес-проекту трускавчанин Володимир Куц виборював впродовж тривало часу - протистояння з очільниками міста-курорту перетворилося в епопею. Вона отримала початок наприкінці жовтня минулого року. Тоді рішенням виконкому Трускавецької міськради підприємець отримав дозвіл на виготовлення містобудівної документації «Детальний план території на вул. Бориславській, 28 у місті Трускавці». Йшлося про спорудження житлового багатоквартирного будинку.

У лютому цього року Володимир Куц подав виготовлений документ у міську раду, більше місяця його розглядали фахівці та депутатські комісії. Документ пройшов процедуру громадських слухань, отримав візи відповідних служб та посадовців Трускавецької міськради. Зауважень не було  - містобудівну документацію виготовило ліцензоване державне підприємство «Містопроект», яке, до слова, розробляло й Генплан Трускавця.

П’ятого квітня на сесії 17 депутатів міськради проголосували за затвердження Детального плану території на вулиці Бориславській, 28. А вже 11 квітня, проґавивши  визначений законом п’ятиденний термін, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський наклав вето на це рішення. Підставою стали начебто зауваження начальника місцевого відділення МНС Миколи Лучковського, який не в лютому, не в березні і не під час сесії, а саме 11 квітня виклав їх у листі до міського голови. Те, що ці зауваження були неправомірні і помилкові, стало відомо вже 13 квітня. Про це у новому листі  Лучковський повідомив міського голову. Але пан Кульчинський наполягав на своєму: «Я вето вже наклав, а депутати нехай розбираються…».

001

002

003

З розмов у кулуарах стало відомо, що однією з причин перешкоджання підприємницькій діяльності Володимира Куца є невдоволення міського голови резонансними публікаціями його дружини Ольги Куц, редактора часопису «Джерела Трускавця». Є усі підстави стверджувати, що трускавецький мер чинив тиск на депутатів, аби під час повторного голосування про затвердження Детального плану на вул. Бориславській, 28 вони не підтримали цей документ. В  інтерв’ю «Джерелам Трускавця» депутат від «Самопомочі» Василь Тимчишак зізнався, що він та його колеги були запрошені з цього приводу до мера на зустріч, опісля якої  «поміняли» свою думку.

kulchynskyj

Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця. Фото з відкритих джерел

Аби вставляння палок у колеса підприємцю виглядало переконливо, мер та придворна свита почали активно мусувати питання щодо зменшення поверховості, задекларованій у Детальному плані, забуваючи, що замовником цього документу є міська рада і поверховість визначена завданням на його розроблення, виданим міським управлінням архітектури. Свою «позицію» трускавецький мер регулярно висвітлював і у провладних медіа.  У результаті - вето подолане не було: вдруге за те ж саме рішення стосовно Детального плану на Бориславській, 28 проголосувало лише 5 народних обранців! А більшість трускавецьких депутатів продемонструвала, що керується  не Конституцією і законами України, а  вказівками мера та меркантильними інтересами.

Підтвердженням  цього стало й сесійне засідання 26 квітня  - депутати, які не належать до когорти промерських, із голосу внесли до порядку денного рішення про затвердження Детального плану на вул. Бориславській, 28. Андрій Кульчинський був обурений і вдався до погроз, заявивши, що знову накладе вето, якщо депутати голосуватимуть «за». Найбільш полохливі народні обранці, аби не впасти у немилість до пана мера, не придумали нічого «креативнішого», як дременути з зали під час голосування. Натомість, коли дійшла черга до  затвердження Детального плану території на вул. Мазепи, 5 для спорудження шестиповерхового багатоквартирного будинку, до якого має стосунок голова земельної комісії депутат Анатолій Стародуб, його колеги виявилися напрочуд  одностайними. Питання Стародуба було проголосоване швидко, без жодних застережень чи з’ясовування деталей.

Що залишалось робити Володимиру Куцу в цій ситуації? У нього приватна земельна ділянка. У нього виготовлена державним підприємством документація на зведення багатоквартирного будинку. У нього взятий у банку кредит і бригада будівельників, яка готова розпочати роботи. У нього всі законні права на зведення споруди. І перед ним стіною стали міський голова і більше десятка депутатів, які вирішили його цих законних прав позбавити. І лише тому, що їм так хочеться. Хтось із депутатів не голосує, бо так йому сказав голова; хтось тому, що йому не до вподоби журналістські розслідування Ольги Куц; а хтось просто тому, що слабодухий і змушений бути солідарним з  міським головою, бо той  його призначив на посаду чи перебуває з ним в одній  партії…

Проте Володимир Куц відступати не збирався. Аби захистити своє законне право, він звернувся до Ради бізнес-омбудсмена, постійно діючого консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України зі скаргою, в якій повідомив про перешкоджання його підприємницькій діяльності посадовцями та депутатами Трускавецької міської ради. Скарга була взята до розгляду -  після вивчення наданих підприємцем документів Бізнес-омбудсмен України визнав її обґрунтованою і рекомендував міському голові Трускавця усунути прояви недобросовісної поведінки щодо скаржника. Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета скерував листа на ім’я  Андрія Кульчинського, в якому висловив прохання поширити своє звернення серед депутатів міськради та сприяти підприємцю Володимиру Куцу у задоволенні його заяви щодо погодження об’єкта будівництва відповідно до виготовленої ним містобудівельної документації.

004

005

006

Для посадовців Трускавецької міськради інформація про підтримку вимог підприємця Володимира Куца Радою бізнес-омбудсмена  спричинила ефект бомби, що розірвалася. У терміновому порядку скликали  позачергове засідання сесії міськради, під час якого питання щодо містобудівної документації на вул. Бориславській, 28 вніс до порядку денного з голосу … міський голова Кульчинський. Аби не зганьбитися остаточно й продемонструвати, що пропоноване рішення відрізняється від того, яке тривалий час блокувалося – у нього внесли рекомендацію підприємцю Куцу облаштувати дитячий майданчик біля багатоповерхівки, територія якої межує з територією його будівництва. Що є абсолютно незаконним, як і пункт, де  міському управлінню архітектури рекомендовано обмежити поверховість. А голосування відбулося за узгодженим сценарієм – рішення дружно підтримали придворні депутати. Вони так само слухняно підняли руки за вказівкою трускавецького мера, як до того відмовлялися це робити … Чи можуть такі особи називатися народними обранцями – питання риторичне.

007

Трускавчанин Володимир Куц здобув перемогу в боях без правил, нав’язаних місцевими посадовцями, але це коштувало йому здоров’я. Тривала стресова ситуація вимагала  допомоги медиків  - довелося пройти курс інтенсивної терапії, щоб відновити сили. А сьогодні підприємець змушений надолужувати згаяний час - роботи на будівельному майданчику лише розпочалися, а зима – не за горами.

Зараз підприємець докладає зусиль, аби вкластися у заплановані терміни, тому рекомендацію Бізнес-омбудсмена України - оскаржити дії депутатів у суді - наразі відклав. Але не відмовився остаточно – згодом віднайде час і на звернення до суду за визнанням діяльності міського голови Трускавця Кульчинського та депутатів, які не голосували за затвердження містобудівної документації, протиправною, вимагатиме компенсації за завдані матеріальні збитки та моральну шкоду за приниження людської гідності. Благо, що всі голосування тепер в міській раді є поіменними і ніхто з тих, хто порушував закон, не сховається за колективною безвідповідальністю.

Дарина Кравець, для "Ні корупції!"