“Черкасиобленерго”: замість приватизації банкрутство?

фото сайт "ПроВсе"

фото сайту "ПроВсе"

У Черкасах працівники поліції запобігли рейдерському захопленню «Черкасиобленерго». Нападники затримані. На місці події працює слідчо - оперативна група.

Про це надвечір дев’ятого вересня повідомили у прес-службі ГУ Національної поліції в Черкаській області.

фото сайт "ПроВсе"

фото сайту "ПроВсе"

«Сьогодні увечері в місті Черкаси невідомі особи в масках, в кількості близько 50 осіб, озброєні битами скоїли спробу вчинити рейдерське захоплення ПАТ «Черкасиобленерго». Правоохоронці вчасно прибули на місце події та запобігли намірам зловмисників. Наразі нападники дають покази. Речові докази вилучені. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 4 статті 296 Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії», - йдеться у повідомленні, розміщеному о 20.21 дев’ятого вересня на офіційному сайті ГУ поліції Черкащини.

фото сайт "ПроВсе"

фото сайту "ПроВсе"

Щоправда, станом на 15.30 дев’ятого вересня прес-секретар ГУ Національної поліції в Черкаській області Дмитро Грищенко повідомив, що підприємство працює у звичному режимі і ніяких протиправних дій на його території не відбувається. «Туди виїхали наші співробітники, слідчо-оперативна група. Вони спілкувалися не просто з якимись посторонніми особами, вони спілкувалися з відповідальними особами. Якщо ці люди заявили, що усе гаразд, і підприємство працює, у них нема ніяких претензій, то що наші співробітники можуть зробити», - розповів речник.

фото з Фейсбук-групи «Місто на «Че»

фото з Фейсбук-групи «Місто на «Че»

Про блокування території ПАТ "Черасиобленерго" по обіді повідомили місцеві ЗМІ.

«Територію "Черасиобленерго" нині перекрито. Невідомі не випускають працівників установи, паралізувавши роботу підприємства. Про це поліції повідомив один із працівників. На запитання "Що трапилося? " заблоковані працівники відповідають "Військовий стан", хоча хто з ким воює – не знають.

Усі виїзди із підприємства заблоковано вантажівками, а по периметру розкладено шини, розставлено охорону. Водночас наготовлено колючий дріт», - інформувала група «Місто на «Че»  у Фейсбук.

cherkasy-obl-enetrgo-reid-5

Сьогодні ж о 15.09 видання Інтерфакс, з посиланням на Фонд держмайна повідомило, що наглядова рада ПАТ "Черкасиобленерго" призначила тимчасово виконуючим обов'язки гендиректора компанії Михайла Петровського, однак старе керівництво не допускає його на територію підприємства.

"Наглядова рада призначила кандидатуру від Міненерговугілля новим т.в.о. гендиректора. Він зареєстрований в єдиному держреєстрі і сьогодні прийшов приймати справи, однак старий керівник його не допускає на територію і не погоджується з рішенням наглядової ради в суді", - відзначили в прес-службі.
У прес-службі "Черкасиобленерго" агентству "Інтерфакс-Україна" оперативний коментар щодо ситуації надати не змогли, пообіцявши відповісти на письмовий запит протягом п'яти днів.

Конкурс із приватизації державного пакету акцій "Черкасиобленерго" запланований на IV кв. поточного року. Напередодні Фонд Державного Майна оголосив конкурс з вибору нового керівника для підприємства.

За інформацією Інтерфакс", Черкасиобленерго" експлуатує розподільні електричні мережі на території Черкаської області, надає послуги з транспортування та постачання електроенергії споживачам. Державі в особі ФДМ належить 46% акцій "Черкасиобленерго", Garsenia Enterprises, пов'язаної з бізнесменом Костянтином Григоришиним, - 26,6% акцій, ПрАТ "УкрЕСКО" - 25%.

Днями «Ні корупції!», повідомляв про те, що НАБУ підозрює ПАТ «Черкасиобленерго» у привласненні коштів в особливо великому розмірі. За інформацією “Резонансу”, в НАБУ вважають, що «службові особи ПАТ «Черкасиобленерго», діючи умисно, за попередньою змовою групи осіб, шляхом укладення договорів про переведення боргу, надання поворотної фінансової допомоги та надання послуг, заволоділи чужим майном (грошовими коштами, належними зазначеному енергопостачальнику) в особливо великому розмірі».

cherkasy-obl-energo

У змові з посадовцями «Черкасиобленерго» детективи НАБУ підозрюють службовців також ПрАТ «ХК «Енергомережа» та ПАТ «Азот».

ПрАТ «ХК «Енергомережа» приймало на себе борг перед ПАТ «Черкасиобленерго» за поставлену електричну енергію на загальну суму 315 млн грн. При цьому, ПрАТ «ХК «Енергомережа» одержані від ПАТ «Азот» (товариство є частиною субхолдингу Group DF Дмитра Фірташа) гроші використало на власні потреби і розрахунку перед ПАТ «Черкасиобленерго» не провело, — йдеться у судовій ухвалі.

Крім того, встановлено факт укладення ПАТ «Черкасиобленерго» та ПрАТ «ХК «Енергомережа» ряду договорів про надання поворотної фінансової допомоги, на виконання яких ПАТ «Черкасиобленерго» перераховувалися грошові кошти на користь ПрАТ «ХК «Енергомережа», з яких на даний час вказаному енергопостачальнику не повернуто 14 млн грн.

Також встановлено факти укладення ПАТ «Черкасиобленерго» договорів про надання поворотної фінансової допомоги від 03.03.2015 № 102-01/18-15 та від 13.11.2015 №569-01/18-15 з ПАТ «Миколаївобленерго» на загальну суму 12 млн грн.

cherkasy-obl-energo-sud

Стало відомо, що фінансовий стан ПАТ «Черкасиобленерго» не дозволяв вказаному енергопостачальнику надавати фінансову допомогу іншим суб’єктам господарювання.

До того ж,  ПАТ «Черкасиобленерго» 2015 року отримувало поворотну фінансову допомогу від ПрАТ «ХК «Енергомережа» в розмірі 8 млн грн. та від АК «Харківобленерго» в розмірі 51 млн грн.

Також розслідування виявило факт укладення ПАТ «Черкасиобленерго» ряду договорів поставки та надання послуг з ТОВ «Компанія Трейд-Актив», щодо якого здобуто дані про фіктивність.

ПАТ «Черкасиобленерго», фото з сайту відомства

ПАТ «Черкасиобленерго», фото з сайту відомства

Наприкінці червня «Ні корупції!» оприлюднив інформацію про те, що правоохоронці підозрюють ПАТ «Черкасиобленерго» у переплаті понад 5 млн. грн. ПП «КабельЕлектроТехніка» за поставку неізольованого проводу.

Відповідне провадження зареєстрували у травні цього року. Суд надав слідчим доступ до оригіналів документів ПП «КабельЕлектроТехніка», які надавались до ПАТ «Черкасиобленерго» для проведення торгів, а також до угод, укладених по факту проведеного тендеру, та документів, що підтверджують їх виконання.