У новій поліції Полтавщини 97% рядових – колишні міліціонери

militsia_31_650x4103,2% співробітників поліції Полтавщини, які входять до третьої категорії, не пройшли переатестацію і мають бути звільнені.

Таке рішення винесли атестаційні комісії, які за останні півмісяця перевірили майже 2300 поліцейських на придатність до служби у новій поліції.

Про це повідомляє «Полтавщина» з посиланням на повідомлення прес-служба ГУНП в Полтавській області.

Таким чином, 96,8% рядових співробітників колишньої міліції Полтавщини продовжать роботу у поліції.

«Рішеннями атестаційних комісій прийнято рішення про звільнення 74 осіб (3,2% від загальної кількості) та про пониження в посаді — 215 осіб (9,4%). Окрім цього, 18% співробітників (397 осіб) визнані такими, що відповідають займаним посадам і заслуговують на підвищення. Саме ці спеціалісти будуть призначені на посади керівників, які були звільнені під час попередніх хвиль атестування та на вакантні керівні посади», — повідомив Начальник Управління кадрового забезпечення ГУНП в Полтавській області Сергій Гаврик.

За інформацією прес-служби поліції, упродовж 13 робочих днів 6 комісій щодня атестували по 30 осіб — всіх без винятку працівників поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

Як і передбачено Інструкцією про проведення атестування, поліцейські пройшли тестування на знання законодавчої бази та тестування на загальні здібності. Результати тестів показали, що майже 80% від загальної кількості поліцейських набрали 50 і більше балів (достатній рівень знань), а близько 70% — більше 60-ти балів із 120-ти можливих.

Далі кожен поліцейський пройшов співбесіду. До складу всіх атестаційних комісій входили 2 працівника ГУНП Полтавщини, які вже пройшли атестацію, 1 працівник патрульної поліції та 3 представника громадськості.

Нагадаємо, що це була остання третя хвиля переатестації. Під час попередніх двох атестували керівників відділів та їх заступників. Майже 90% з них пройшли переатестацію, а частина тих, кого рекомендували звільнити, звернулась до суду. Семеро таких знайшли лазівки у законі і вже виграли суди першої інстанції.

Як повідомляв «Ні корупції!», активісти трьох громадських організацій «Автомайдан», «Комбат.ua» та «Народний тил» заявили про вихід з процесу переатестації у Національній поліції та зняття з себе відповідальності за його подальший перебіг, бо він «перетворюється на показуху».