Селяни вимагають у керівництва Житомирщини не реорганізовувати школу

3

Сьогодні вранці, 8 вересня, до будівлі Житомирської облдержадміністрації приїхали на мітинг близько 20 жителів села Товща Романівського району, які невдоволені реорганізацією місцевої школи.

Про це повідомляє «Житомир.інфо».

Люди стоять з плакатами «Поверніть школі ІІ ступінь».

Мітингувальники збираються йти до в.о. голови Житомирської ОДА Ігора Гундича і просити, щоб їхню школу не закривали. А якщо реорганізації уникнути не можна, то проситимуть надати нормальний транспорт, щоб діти добирались до іншої школи.

1

2 вересня жителі села Товща в Житомирській області протестували проти реорганізації школи, перекриваючи дорогу. Навчальний рік для їхніх дітей так і не розпочався.

4

5

«У нас в селі Товща незаконно реорганізували школу. У нас є дуже багато діток. Ми вже звертались у всі інстанції. Ми добивались ціле літо, а тепер ми вийшли в село Залужне на акцію, ми на пішохідному переході і перекрили дорогу. Ніхто до нас не виїжджає. У нас в школі 38 діток і на базі школи є дитячий садок – 15 дітей. Вони без нашого відома реорганізували школу. Цілий рік вони нам казали, що нашу не закриють. Ми про це дізнались з інтернету і дізнались, що вони там дуже багато порушень зробили. Ми коли до них звернулися, то вони кажуть, що нас повідомили з інтернету, але в нас же не в кожного є інтернет, і вони не мали права це зробити. Ми перекрили дорогу і тут вчителі з нами є», – розповіла місцева мешканка Світлана.

Нначальник управління освіти і науки Житомирської ОДА Вадим Калінін розповів, що школа в с. Товща реорганізована з ІІ в І ступінь.

«Відділ освіти райдержадміністрації повідомляє, що станом на 2 вересня 2016 року 18 учнів (3 учнів – 6 клас, 5 учнів – 7 клас, 10 учнів – 8 клас), які проживають в с.Товща, не приступили до навчання в Романівській гімназії. Батьки вимагають повернути статус школі І-ІІ ступенів, погрожують перекрити трасу. Відділ освіти звернувся письмово до служби у справах дітей із проханням сприяти залученню учнів до навчання. Відповідно до рішення Романівської районної ради 27 сесії 7 скликання від 19 квітня 2016 року №89 Товщанську ЗОШ І-ІІ ступенів реорганізовано в навчальний заклад І ступеня. Крім того, згідно рішення Романівської районної ради 27 сесії 7 скликання від 19 квітня 2016 року №87 утворено районний опорний навчальний заклад на базі Романівської гімназії. Товщанську ЗОШ І ступеня визначено її філією. Учням 5-9 класів запропоновано продовжити навчання в Романівській гімназії, Червонохатківській ЗОШ І-ІІ ст., Биківській ЗОШ І-ІІІ ст. Підвезення шкільним автобусом забезпечене. Також діти забезпечені безкоштовним харчуванням. Відстань від с. Товща до смт. Романів – 18 км., дорога відремонтована за кошти райдержадміністрації. В зв’язку з реорганізацією було звільнено 9 педагогів, 3 з яких пенсійного віку, 3 – працевлаштовано в інші навчальні заклади, 3 – відмовилось від запропонованих пропозицій», – зазначив Вадим Калінін.