Прокурори довели, що родич нардепа незаконно отримав землю вартістю майже 70 мільйонів

dom-koncha-zaspa-bolshaya-damba-vyhod-na-dnepr-f2313535-300x206Прокуратура Київської області довела незаконність передачі земель водного фонду вартістю майже 70 мільйонів гривень.

Про це повідомляє  прес-служба відомства.

Раніше Обухівським районним судом було задоволено позов прокуратури Київської області про повернення у державну власність 6 га земель водного фонду на території Української міської ради Обухівського району вартістю понад 68 млн грн.

За інформацією прокуратури області, під час розгляду справи відповідач не з’являвся на судові засідання, хоча йому неодноразово повідомлялося про час та місце слухання справи. Відтак, суд постановив заочне рішення без його участі.

Водночас, відповідач, користуючись своїм правом на перегляд заочного рішення, намагався переглянути вказане судове рішення на свою користь.

«Однак, за принципової позиції органів прокуратури області суд відхилив безпідставну заяву сторони, залишивши в силі рішення про задоволення позову прокурора», - повідомили в прокуратурі.

zapysaty-2

Як уже повідомляв «Ні корупції!», Обухівська районна державна адміністрація у 2009 році за рахунок земель водного фонду передала у власність 3 громадян земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, які в подальшому через низку цивільно-правових угод набуто у власність родичем народного депутата України.

Зокрема, спірні земельні ділянки розташовані на 11-12 км так званої Великої дамби, в смузі між дамбою та руслом річки Дніпро.

Окрім цього, виносом в натурі (на місцевості) вказаних земельних ділянок встановлено, що частина їх площі понад 1,5 га покрита водою.

Чинне законодавство України забороняє передачу у приватну власність землі водного фонду.