Посадовець Чернігівської ОДА не дозволяє громаді об’єднуватися

750_300_3247

Чому села Олешівка, Смолянка та Красилівка не можуть добровільно об’єднатися в Олешівську об’єднану територіальну громаду?

Журналісти Чернігівського каналу «Чеline» намагалися це з’ясувати у першого заступника голови Чернігвської обласної державної адміністрації Леоніда Сахневича, повідомляє «Децентралізація влади».

Але питання, очевидно, не сподобалося чиновнику, який відповідає в області за втілення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади. Оскільки замість того, щоб відповісти і пояснити ситуацію, він вирішив тікати від камери журналістів.

«Майже півтора місяці тому мешканці трьох сусідніх сіл – Олишівки, Смолянки та Красилівки – проголосували за об’єднання. Таку громаду передбачає перспективний план децентралізації, її погодив Кабмін. Не до вподоби ця громада лише першому заступнику голови Чернігівської ОДА», - йдеться у сюжеті чернігівських журналістів.

«Ми надіслали повний перелік документів ще 11 серпня, але отримали негативну відповідь, що проблема начебто в тому, що три села з різних районів», – сказав селищний голова Олишівки Сергій Малець.

«До якого району людина йтиме в разі оформлення пенсії, чи до якого РЕМ – до Чернігівського району? Тоді який сенс у вашій громаді?», – пояснив свою позицію перший заступник голови Чернігівської ОДА Леонід Сахневич і додав: один район – одна громада.

«І байдуже йому, що своїм рішенням він перекреслює весь процес децентралізації в області, та й найближчий населений пункт з усією інфраструктурою для мешканців цих трьох сіл – Олишівка», - твердять журналісти і зауважують, що люди налаштовані рішуче.

Їх об’єднання погодив Кабінет Міністрів, а відтак мешканці майбутньої громади збираються вжити радикальних методів - підуть відстоювати своє право під стіни Адміністрації Президента.

https://youtu.be/HsFC6d6Rfl0