Новим директором Львівської галереї мистецтв стане Тарас Возняк

taras-voznyakКонкурсна комісія Міністерства культури рекомендувала призначити директором Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тараса Возняка.

Про це розповів сам Тарас Возняк, який був присутній під час конкурсного відбору на керівну посаду галереї у Міністерстві культури у середу, 7 вересня, повідомляє ZAXID.NET.

На посаду директора музею претендували три кандидати:

Лариса Разінкова (Возницька), мистецтвознавець, доцент Львівської національної академії мистецтв, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького з 2012 року;

Тарас Возняк, політолог, засновник і редактор журналу «Ї»;

Ігор Хомин, головний зберігач фондів Львівської галереї мистецтв.

Конкурс з обрання директора Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького був першим конкурсом, який проводить Міністерство культури України відповідно до Закону України «Про культуру». Законом передбачено, що керівників культурних закладів обиратимуть конкурсною процедурою, яка буде відкритою та прозорою, а також передбачено укладення контрактів на 5 років. Одна людина може займати посаду керівника не більше ніж два терміни.

Видання також повідомляє, що напередодні проведення конкурсу, 6 вересня, представники галереї мистецтв провели прес-конференцію, де повідомили, що хотіли б бачити на посаді директора Ларису Разінкову (Возницьку), натомість інші кандидати викликають у них занепокоєння.

Львівська національна галерея мистецтв - це найбільший художній музей в Україні, в якому зібрані унікальні твори живопису, скульптури, графіки та деворативно-ужиткового мистецтва країн Західної та Східної Европи від середньовіччя до сучасності, загальна кількість його експонатів становить понад 62 тисячі.

Як повідомляв «Ні корупції!», Міністерство культури України майже рік не могло провести конкурс на посаду директора Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького через начебто організаційні питання.

За інформацією Міністерства культури і туризму контракт № 553 від 1 серпня 2012 року, укладений між Міністерством культури України та генеральним директором Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького Ларисою Разінковою, закінчився 31 липня 2015 року до набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та культурної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури», яким внесено зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема до вимог кандидатів на заміщення вакантних посад керівників державних та комунальних закладів культури.

Читайте також «Ганьба та злидні Львівської Національної галереї мистецтв»