На Львівщині за останній рік лише одну людину засудили до ув’язнення за корупційний злочин

habarnykСеред усіх областей України найбільше вироків по корупційних злочинах протягом останнього року було винесено у Львівській області – 69. На другому місці – Дніпропетровська область (54 вироки), на третьому – Донецька (50 вироків).

Водночас у Львівській області із 73 засуджених осіб більшість були звільнені від реального покарання (34 особи), а ще десятеро були виправдані. Ще третина – отримали штрафи, і лише 2 особи отримали позбавлення волі.

Про це свідчить аналіз вироків судів першої інстанції за 1 липня 2015 року – 30 червня 2016 року, повідомляють «Наші гроші.Львів».

Загалом було проаналізовано 819 вироків у реєстрі по корупційним статтям (ст. 191, 364, 368, 369 та 369-2 ККУ), по яких пройшло 952 особи. До речі, по ще двох корупційних статтях, ст. 368-2 (незаконне збагачення) та ст. 210 (нецільове використання бюджетних коштів…) за досліджуваний період не було винесено жодного вироку.

Серед засуджених у Львівській області немає жодного посадовця найвищої категорії А. Із категорії В, тобто посадовців, які займають відповідальне становище, всього вироки винесено 9 особам. Жоден з них не отримав реального ув’язнення.

Загалом із 9 осіб: двох виправдали, п’ятеро отримали умовний строк і ще двоє були покарані штрафом. Так, штраф у розмірі 59,5 тис. грн отримав Ігор Гуменчук, екс-перший заступник начальника Інспекції ДАБІ у Львівській області (вся історія ТУТ), та Михайло Чапля, голова Нагуєвицької сільської ради Львівської області, якому присудили 1,7 тис. грн штрафу.

Дві інші категорії С і D – це службовці середньої та найнижчої ланки, яких було 53 особи. Сюди увійшли, наприклад, директори комунальних підприємств, начальники управлінь, секторів, підрозділів, відділів у різних органах влади, лікарі, голови дільничних виборчих комісій, командири військових частин і рот, директори шкіл та дитячих садків, державні виконавці та оперуповноважені.

Із 53 посадовців цих категорій: 7 – були виправдані, 22 – звільнені від покарання, 21 – відбулися штрафом. Ще один чоловік, начальник медичного пункту 4 окремого мотопіхотного батальйону, отримав чотири місяці арешту.

Лише двоє осіб у Львівській області, і це посадовці середньої та найнижчої ланки, отримали покарання у вигляді ув’язнення. Так, п’ять років позбавлення волі отримала Галина Лазука, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Червоноградського міського управління юстиції за отримання 500 доларів хабара. Також дільничий інспектор Галицького райвідділу отримав 3 роки і 3 місяці позбавлення волі, однак не за зловживання службовим становищем, а за крадіжку (по ст. 364 був виправданий).

Окрім справи щодо Ігоря Гуменчука, серед найбільш резонансних справ також:

• Олександр Остапець, директор ДП «Львівський бронетанковий завод»: за статтею про службову недбалість – 3 роки іспитового строку, за ст. про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – виправданий;

• Петро Буряк, ректор Львівської державної фінансової академії: за статтею про хабарництво – 25 тис. грн штрафу;

• Василь Боцко, директор ТзОВ ВП «ЗВЗ» (збитки військовим на майже 9 млн грн): 2 роки іспитового строку без конфіскації та 255 тис. грн штрафу.

Повний перелік вироків, що увійшли до аналізу, читайте ТУТ.

Читайте також «Зі всіх VIP-чиновників за рік в Україні сіли в тюрму лише троє слідчих і голова сільради»